معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نگاه سیاسی و احساسی در حوزه درمان جایگاهی ندارد / درمانگاه تأمین اجتماعی جم دارای فضای فیزیکی مناسب و عدم کارایی لازم است

9 شهريور 1401
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نگاه سیاسی و احساسی در حوزه درمان جایگاهی ندارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، دکتر احمد یزدان پناه در نشست بررسی مشکلات حوزه سلامت شهرستان جم با تقدیر از نگاه ویژه امام‌جمعه بوشهر به حوزه سلامت اظهار داشت: آیت‌الله صفایی بوشهری در ایام کرونا در کنار مسئولان بهداشت و درمان استان بودند و موجب دلگرمی برای پرسنل حوزه سلامت بودند.
دکتر یزدان پناه با اشاره به نگاه مثبت بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر به منطقه افزود: بیمارستان توحید جم بخش درمان شهرستان را به دوش کشیده و با ارائه خدمات تخصصی در چارچوب تعرفه‌های دولتی و فضای فیزیکی مناسب، نقش مهمی در ارتقاء سلامت شهروندان دارند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اغلب بیماران در بیمارستان توحید جم درمان‌های سرپایی می‌گیرند گفت: نبود درمانگاه تخصصی شبانه‌روزی در شهرستان جم باعث مراجعه بیماران سرپایی به بیمارستان شده که لازم است برخی درمانگاه‌ها سطح شهر به‌صورت 24 ساعته فعال گردند.
وی خاطرنشان کرد: توسعه خدمات تخصصی به بیماران شامل تعداد اتاق‌های عمل، انجام عمل جراحی، ایجاد بخش‌های ویژه در استان، انجام خدمات در مرکز استان و کاهش موارد اعزامی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی است که در دستور کار معاونت درمان دانشگاه قرار دارد.
دکتر یزدان پناه با ابراز گلایه‌مندی از یکپارچه نبودن متولی درمان در سطح کشور افزود: دستگاه‌های متعددی در حوزه درمان فعال می‌باشند که نیاز است کلیه ساخت‌وسازها و خدمات حوزه درمان از فیلتر وزارت بهداشت عبور کرده تا شاهد کارایی و عدم هدر رفت منابع دولتی باشیم.
وی با اشاره به خدمات اندک درمانگاه تأمین اجتماعی جم خاطرنشان کرد: درمانگاه تأمین اجتماعی دارای فضای فیزیکی مناسبی است که می‌تواند با افزایش ساعت فعالیت و استقرار چند متخصص، بار مراجعه سرپایی به بخش اورژانس بیمارستان توحید کاهش دهد و خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این مرکز درمانی افزایش یابد.
نشست بررسی مشکلات حوزه سلامت شهرستان جم با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، فرماندار جم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر و سایر مسئولین با محوریت بررسی و رفع مشکلات حوزه سلامت در شهر جم برگزار شد.
انتهای پیام/ م.م 3020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدانپناه     درمانگاه.تأمین.اجتماعی     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   9 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >