رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
نقش کم‌رنگ خیرین و صنعت در حوزه سلامت/ مجوز ۲ داروخانه جدید در شهر جم صادر شد

29 امرداد 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم گفت: در سال‌های اخیر خیرین و صنعت نفت در حوزه سلامت شهرستان کم‌رنگ ظاهر شدند و حوزه بهداشت جم نیازمند توجه و نگاه ویژه‌ای آن‌ها است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: خبرنگاران در دوران کرونا همراه و همگام با حوزه سلامت بودند و بااطلاع رسانی خود، نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم داشتند.
قاسمی با اشاره به اینکه ۸۲ هزار نفر در شهرستان از خدمات حوزه سلامت بهره‌مند می‌شوند افزود: نزدیک به ۶۲ درصد از جمعیت شهرستان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی می‌باشند که نیاز است درمانگاه این سازمان در شهرستان ارتقا و سطح خدمات توسعه یابد.
وی بابیان اینکه تاکنون ۹ هزار و ۷۶۴ بیمار مثبت کرونا در شهرستان شناسایی‌شده است گفت: تعداد ۴ هزار و ۵۶۰ تست PCR و ۲۴ هزار و ۵۷۲ تست رپید در مراکز نمونه‌گیری کووید شهرستان از بیماران مشکوک به کرونا گرفته شده است.
قاسمی از کاهش موارد بستری در بیمارستان توحید جم خبر داد و افزود: تاکنون تعداد ۷۲ نفر در شهرستان جم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و نسبت به میانگین استانی دارای درصد کشندگی پایین‌تری هستیم.
وی بابیان اینکه تاکنون ۱۷ درصد از جمعیت شهرستان واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند گفت: پوشش نوبت اول و دوم واکسیناسیون در جم مطلوب است ولی متأسفانه استقبال از دوزهای یادآور پایین بوده و تنها ۷۷۷ نفر دوز چهارم را تزریق کردند.
وی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون نقش اساسی در کاهش فوتی‌ها و موارد بستری بیماری کرونا داشت خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش سطح ایمنی بدن پس از ۶ ماه از تزریق واکسن، نیاز است که مردم نسبت به دریافت دوز یادآور اقدام کنند.
دبیر ستاد کرونای شهرستان جم از پلمب ۷۷ صنف متخلف در ایام کرونا خبر داد و بیان کرد: در ایام همه‌گیری بیماری کرونا تعداد ۱۸ هزار و ۲۰۱ بازدید از صنوف مختلف انجام شد و ۶۴ صنف متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
قاسمی در ادامه افزود: در ایام کرونا و برای نخستین بار ۴۵۰ میلیون تومان توسط پالایشگاه فجر جم و مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان نیز از سوی شورای راهبردی پتروشیمی‌های پارس به شبکه بهداشت و درمان جم مساعدت مالی شد.
وی خواستار مشارکت خیرین در حوزه سلامت شد و خاطرنشان کرد: صنعت نفت در حوزه پیشگیری و بهداشت شهرستان جم نقش کم‌رنگی داشته و نیاز است در راستای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به منطقه، با نگاه ویژه‌ای به این بخش توجه کند.
قاسمی از صدور دو مجوز جدید داروخانه در شهر جم خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۴ داروخانه در سطح شهر جم و یک داروخانه در شهر ریز توسط بخش خصوصی فعال است و برای صدور مجوز داروخانه در سایر شهرها منعی وجود ندارد و در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام خواهیم داد.
قاسمی افزود: سامانه تلفنی ۱۹۰ در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخگوی مطالبات و شکایت‌های مردمی در حوزه سلامت است و شهروندان می‌توانند تخلفات بهداشتی واحدهای مختلف صنفی را به این سامانه گزارش دهند.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >