معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار بوشهر:
اعتماد به مردم موجب موفقیت و ارتقاء سطح سلامت جامعه می‌شود

25 امرداد 1401
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار بوشهر گفت: اعتماد به مردم موجب موفقیت و ارتقاء سطح سلامت جامعه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، اصغر جعفری در همایش نقش خانه‌های مشارکت در تحقق مطالبات مردمی شهرستان بوشهر اظهار داشت: هر ساختاری که با مردم ارتباط داشته باشد به تقویت برنامه‌هاو ارتقاسلامت منجر می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار بوشهر بر استفاده از ظرفیت مردمی به‌عنوان یک اصل راهبردی تأکید کرد و گفت: کلیه امور در کشور با مشارکت مردمی به نتیجه مطلوب‌تری خواهد رسید و مجموعه استانداری همواره حامی طرح‌هایی است که با مشارکت مردمی انجام می‌شود.
وی با اشاره به رویکرد خانه‌های مشارکت سلامت مردم در ارسال پیام‌ها، جمع‌بندی مطالبات سلامت‌محور، انعکاس درخواست‌ها و مطالبات به مسئولین و پیگیری تا حصول نتیجه و اجرای پروژه‌های سلامت‌محور تأکید کرد و عنوان داشت: ایجاد هر ساختاری که با مردم ارتباط دارد موجب تقویت برنامه‌ها و ارتقاء سطح سلامت می‌شود که فرصتی گران‌بهاست و باید از آن بهره گرفت.
فرماندار بوشهر نیز در این همایش گفت: تشکیل سومین دوره خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر، فرصت مغتنمی جهت ارتباط مستقیم با مردم و رفع مشکلات و دغدغه‌های آنان است.
صالح رحیمی افزود: مردم نقش بسیار مهمی در انتقال مطالبات به‌حق خود به‌ویژه در حوزه سلامت به مسئولین دارند و مسئولین بایستی گوش شنوایی نسبت به مطالبات مردم داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: 0 ۲ درصد از شاخص‌های سلامت در کشور توسط وزارت بهداشت تأمین می‌شود و 80 درصد مابقی به سایر وزارت خانه‌ها مربوط می‌شود و چنانچه خانه مشارکت‌های مردمی نظام‌مند و موردحمایت دولت قرار گیرند، می‌توانند به‌عنوان بازوان اصلی دولت در تحقق این برنامه‌ها فعالیت نماید.
حمید حبیبی نیا افزود: امروزه فعالیت‌هایی موفق هستند که اجتماع‌محور و محله محور باشند و مقام معظم رهبری نیز به مشارکت مردم تأکید دارند.
وی گفت: این سومین دوره خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان بوشهر است که جهت ارتقاء شاخص‌های سلامت با مشارکت اقشار مختلف مردم تشکیل شده است.
همایش نقش خانه‌های مشارکت در تحقق مطالبات مردمی، با حضور معاون استاندار، فرماندار شهرستان، مسئول ستاد نماز جمعه، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر و تعدادی از مدیران کل استانی و شهرستانی مرتبط با حوزه سلامت و جمعی از نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد و اقشار مختلف مردم در سالن همایش‌های اداره بندر بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.توسعه.استاندار     استانداری.بوشهر     همایش.خانه.مشارکت     نقش.خانه.مشارکت    

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >