در راستای اجرای طرح دارویاری در استان بوشهر؛
بازرسی مستمر از داروخانه‌های استان بوشهر انجام میشود

28 تير 1401
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح دارویاری در استان بوشهر، بازرسی مستمر از داروخانه‌های این استان انجام میشود.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر یحیی رضایی با اشاره به اجرای طرح دارویاری از ۲۳ تیر هم‌زمان با سراسر کشور در استان گفت: برگزاری جلسات مختلف، تشکیل تیم‌های بازرسی و چاپ و نصب پوستر طرح دارویاری در محل داروخانه‌ها و اطلاع‌رسانی در فضای مجازی از جمله اقدامات انجام شده در راستای اجرای این طرح است.
وی افزود: همچنین در راستای رصد و پایش اجرای طرح دارویاری بازرسی‌های لازم طی روزهای گذشته از داروخانه‌های استان توسط تیم‌های بازرسی این معاونت انجام شد.
دکتر رضایی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ‌گونه شکایت و یا گزارش تخلفی در راستای اجرای این طرح در سطح استان بوشهر نداشته‌ایم.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در این طرح تعداد داروهای تحت پوشش بیمه افزایش یافته است به‌طوری که به تازگی 100 قلم داروی پرمصرف تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و همچنین 366 قلم داروی ضروری پرمصرف بیماری‌های مزمن از جمله بیماری دیابت و بیماری‌های قلب عروقی بیمه‌ای شده‌اند.
دکتر رضایی گفت: همچنین در این طرح سه دهک اول جامعه بالغ‌بر ۶ میلیون نفر بدون مراجعه حضوری و به‌صورت رایگان توسط سازمان بیمه سلامت تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
وی تصریح کرد: علاوه بر سامانه ۱۹۰ جهت پاسخگویی به شکایات مردمی، تشکیل گروه اطلاع‌رسانی با داروخانه‌ها و داروسازان استان به‌منظور پاسخگویی به سؤالات را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح دارویار افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه، دسترسی هرچه بیشتر بیماران به دارو و کاهش هزینه‌های بیماران است.

انتهای پیام/ غ.ه 2070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
طرح.دارویاری     معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی    

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >