رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
اولین دوره آموزش بهورزی با حضور 11 فراگیر در جم در حال برگزاری است

31 خرداد 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: اولین دوره آموزش بهورزی با 11 فراگیر از نقاط مختلف شهرستان جم که شامل 7 زن و 4 مرد می‌باشند در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی با اشاره به افتتاح مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت از ابتدای امسال، اظهار داشت: اولین دوره آموزش بهورزی در این آموزشگاه با حضور 11 فراگیر آغاز شده که پس از برگزاری آزمون‌های تخصصی و مصاحبه برای شرکت در این دوره قبول شدند.
قاسمی افزود: فراگیران این دوره شامل 7 زن و 4 مرد می‌باشند که دوره‌های کاردانی بهورزی و تطبیقی را به‌صورت تئوری، عملی و کارآموزی در بازه‌های زمانی 6 ماهه و 2 ساله طی خواهند کرد و پس از قبولی در آزمون‌های تخصصی و عملی در خانه‌های بهداشت روستایی به‌کارگیری می‌شوند.
وی تصریح کرد: فراگیران در این دوره مباحث مختلف حوزه سلامت و خدمات نوین بهداشتی را توسط مربیان بادانش و تجربه این آموزشگاه آموزش دیده تا با دانش کافی و آگاهی از آخرین دستورالعمل‌های حوزه سلامت در خانه‌های بهداشت روستایی شروع به فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه جذب بهورز در خانه‌های بهداشت روستایی دارای شرایط خاصی است گفت: یکی از شروط اصلی ثبت‌نام و جذب بهورز، بومی بودن و احراز سکونت فرد در منطقه تحت پوشش آن خانه بهداشت است که موجب شناخت بهتر وی نسبت به روستا و ماندگاری در خانه بهداشت خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم با تقدیر از نگاه ویژه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به صدور مجوز راه‌اندازی و تخصیص اعتبار جهت تجهیز این آموزشگاه، خاطرنشان کرد: بهورزان آموزش دیده در این دوره در خانه بهداشت روستاهای علی‌آباد، دره بان، چاهه، حاجی‌آباد، بهر باغ، جنوب جم، بابامبارکی و چم چشمه مشغول به خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند.
گفتنی است مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان جم در فرودین ماه امسال و اعتبار بالغ بر 250 میلیون تومان در ساختمان قدیم شبکه بهداشت و درمان جم فعالیت خود را آغاز کرد.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     احمد.قاسمی     دوره.بهورزی    

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >