کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
انجماد یکی از بهترین روش‌های نگهداری مواد غذایی است

24 خرداد 1401
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: انجماد یکی از بهترین روش‌های نگهداری انواع گوشت‌ها نظیر گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های دریایی است.

پریوش بهادری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: انجماد به معنای استریل شدن مواد غذایی نیست.
وی عنوان کرد: انجماد فقط رشد و نمو میکروب‌ها را به تأخیر می‌اندازد و بافت، رنگ، آبدار بودن و طعم فرآورده‌های گوشتی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.
بهادری اظهار کرد: به‌منظور رسیدن به بالاترین کیفیت در این محصولات لازم است، بسته‌بندی مواد گوشتی در فریزر به‌گونه‌ای انجام شود که کاملاً نسبت به بخار آب نفوذناپذیر باشند.
وی خاطرنشان کرد: کاغذهای مخصوص فریزر، بهترین گزینه برای گوشت، مرغ و ماهی هستند و فویل‌های آلومینیومی و پوشش‌های فریزری نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند، اما به‌راحتی پاره می‌شوند و بهتر است به‌تنهایی مورد استفاده قرار نگیرند و همچنین کیسه‌های فریزر و ظروف مخصوص فریزر نیز می‌توانند برای گوشت‌ها استفاده شوند.
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان تأکید کرد: بسته‌بندی باید به‌گونه‌ای انجام شود که هیچ قسمتی از گوشت به‌طور مستقیم با هوای فریزر در تماس نباشد، در غیر این صورت مواد غذایی دچار سوختگی انجماد شده و رنگ آن‌ها در محل تماس تغییر می‌کند، پس بهتر است از پوشش‌های انعطاف‌پذیر برای پوشش دهی هر چه بهتر سطح استفاده کنید.
بهادری اظهار کرد: قطعات بزرگ لاشه‌گوشت تازه، ابتدا باید طی 24 ساعت در دمای یخچال قرار بگیرند تا از فساد و ترش شدن آن‌ها جلوگیری شود و پس از سرد شدن، قطعات گوشت آماده برش، پوشش دهی و انجماد می‌شوند.
وی اضافه کرد: بهترین زمان نگهداری برای گوشت خردشده در فریزر 4-12 ماه و چرخ شده در فریزر 4-3 ماه عنوان کرد و گوشت قرمز پخته در دمای یخچال به مدت 4-3 روز و در دمای فریزر به مدت 6-2 ماه قابل نگهداری است.

انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
انجماد.مواد.غذایی     پریوش.بهادری     فرهنگ.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >