رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
حدود 4000 شاغل در محیط‌های کارگاهی دشتستان آموزش‌های بهداشتی را دریافت کرده‌اند

7 ارديبهشت 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی یک سال گذشته در حدود 4000 هزار شاغل در محیط‌های کارگاهی در زمینه ایمنی و بهداشت کار آموزش‌های لازم بهداشتی را دریافت نموده‌اند.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در سال 2022(8 اردیبهشت‌ماه 1401) با عنوان برای تحقق فرهنگ مثبت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای بیایید با همدیگر کار کنیم" انتخاب شده است.
خویشدوست خاطرنشان کرد: در یک محل کار دارای فرهنگ قوی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، کارگران به سهولت در مورد احتمال خطر و ریسک‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در محل کار ابراز نگرانی می‌کنند و مدیریت در همکاری با کارگران برای یافتن راه‌حل‌های مناسب، مؤثر و پایدار فعال است.
وی تصریح کرد: از آنجایی که ما در حال حاضر با بحران‌های بهداشتی (نظیر بیماری کرونا) و خطرات مداوم ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در دنیای کار مواجه هستیم، باید به سمت ایجاد یک فرهنگ قوی ایمنی و بهداشت در همه سطوح حرکت کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از تمامی، کارفرمایان، کارشناسان بهداشت حرفه‌ای و ایمنی، بهداشتیاران و رابطین بهداشتی که در دوران مقابله با ویروس کرونا، با تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خود و با ارائه آموزش و استقرار شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کووید 19، محیط‌های کاری تحت پوشش را به‌عنوان یکی از امن‌ترین اماکن جامعه، معرفی نموده‌اند، تقدیر و تشکر نمود.
کارشناس بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان دشتستان در راستای دستیابی به فرهنگ قوی ایمنی و بهداشت در همه سطوح، برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی را اجرا می‌کند.
مهرداد ظاهری تصریح کرد: از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در این راستا به‌صورت مستمر توسط بازرسان انجام می‌شود، می‌توان به برنامه کنترل صدا، برنامه کنترل روشنایی نامطلوب، برنامه طرح تشدید بازرسی‌های بهداشت حرفه‌ای، برنامه بهداشت کشاورزان، برنامه ارگونومی، برنامه کنترل سیلیس، بهداشت پرتو کاران، بهداشت معادن، برنامه تشکیلات بهداشتی صنایع، برنامه طب کار، برنامه ایمنی و بهداشت عوامل اجرایی پسماند، بهداشت حرفه‌ای در بیمارستان، بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور، بهداشت کارگاه‌های ساخت‌وساز و... اشاره کرد.
وی همچنین بیان کرد: در سال گذشته، بیش از دو هزار و 600 بازدید و نظارت بهداشت حرفه‌ای از صنایع تولیدی، معادن شن و ماسه، جایگاه‌های سوخت، کارگاه‌های کشاورزی، پروژه‌های ساخت‌وساز، صنوف کوچک فنی، شرکت‌های اندازه‌گیری عوامل زیان او ر، مراکز طب کار و... صورت گرفته است.
ظاهری خاطرنشان کرد: در همین راستا، بیش از 2 هزار و چهارصد ابلاغ اخطاریه بهداشتی در خصوص نواقص بهداشت کار صادرشده و بیش از 20 کارگاه که در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی محیط کار دارای تخلف بهداشتی بوده‌اند جهت طی مراحل قانونی تخلف بهداشتی به مراجع ذیصلاح قضایی معرفی گردیده است.
کارشناس بهداشت حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: در خصوص معاینات سلامت شغلی شاغلین بیش از 3 هزار و دویست شاغل در محیط‌های کاری مورد معاینات طب کار قرار گرفته‌اند و همچنین برای حدود سه هزار و 900 نفر با عنوان راننده خودروهای سنگین معاینات سلامت شغلی ویژه رانندگان انجام شده است.
انتهای پیام/ س.غ 3030


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     بهداشت.حرفه.ای     روز.جهانی     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >