رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
توجه و نظارت بر پسماندهای عفونی مطب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

4 اسفند 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: توجه و نظارت بر پسماندهای عفونی مطب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی بیان داشت: برابر ماده 7 قانون مدیریت پسماند مصوبه 1383 مجلس شورای اسلامی، مدیریت اجرایی پسماندهای ویژه بر عهده تولیدکننده بوده و دفع غیربهداشتی این‌گونه پسماندها تهدیدی علیه سلامت و بهداشت عمومی جامعه است.
وی گفت: با توجه به نقش پسماند عفونی در به خطر انداختن سلامت افراد جامعه و سایر مضرات زیست‌محیطی، پزشکان دارای مطب‌های تولیدکننده پسماند عفونی می‌بایست ضمن دقت در تفکیک و جمع‌آوری پسماند عفونی، نسبت به بی خطرسازی و تبدیل آن به پسماند عادی توجه نمایند.
ایشان اظهار داشت: در این راستا از تاریخ 19 بهمن‌ماه سال جاری اطلاعیه مبنی بر ملزم کردن پزشکان جهت انعقاد قرارداد با شرکتی که در زمینه بی خطرسازی پسماند عفونی فعالیت می‌نمایند توسط این مرکز صادر شد.
فخرایی خاطرنشان کرد: تاکنون اطلاعیه‌های مذکور توسط 9 کارشناس بهداشت محیط این مرکز به 133 نفر از صاحبان مطب‌های تولیدکننده پسماند جهت تعیین تکلیف وضعیت بی خطرسازی پسماندهای عفونی تحویل داده شد و مقرر گردید پس از اخذ قرار داد با شرکت یک نسخه از متن قرارداد را به این مرکز تحویل نمایند.
انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پسماندهای.عفونی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   4 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >