91 درصد از جمعیت شهرستان بوشهر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

25 بهمن 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: 91 درصد از جمعیت شهرستان بوشهر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در طول یک سال اخیر تاکنون باوجود تمام محدودیت‌های مالی، اعتباری، پرسنلی و مشکلاتی که بحران کرونا به مجموعه و سیستم سلامت شهرستان بوشهر تحمیل نموده، می‌بایست هم‌زمان پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کووید-19 در شهرستان مدیریت و مراقبت می‌کردیم که توسعه سلامت شهرستان و شاخص‌های ارائه خدمات بهداشتی به گروه‌های سنی نوزادان، کودکان، نوجوانان، جوانان، زنان باردار، میان‌سالان و سالمندان دچار افت شدید نشود و روند افزایشی خود را حفظ نماید، این هم جز با تلاش مضاعف، ایثار، کار جهادی و ازخودگذشتگی پرسنل میسر نبود.
وی اضافه کرد: در شهرستان بوشهر با همکاری و مساعدت استاندار و مجموعه فرمانداری، بخشداری‌ها، سازمان ورزش و جوانان، آموزش‌وپرورش، جمعیت هلال‌احمر، بسیج جامعه پزشکی، ناحیه مقاومت بسیج، شهرداری‌ها، ستاد نماز جمعه بوشهر، اتاق اصناف و سایر ادارات موفق شدیم 10 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون با تجهیزات و پرسنل کامل و حضور پزشک و... راه‌اندازی کنیم.
این مقام مسئول عنوان کرد: علاوه بر آن پایگاه سیار واکسیناسیون ویژه افراد سالمند و بستر خواب در چندین مرحله، پایگاه خودرویی واکسیناسیون، پایگاه ویژه فرهنگیان در مدرسه شهید معینی و... موجب شد وضعیت مناسبی درزمینهٔ واکسیناسیون داشته باشیم.
وی بابیان اینکه جامعه هدف فرهنگیان شهرستان بوشهرکه شامل معلمان و کادر اداری هستند حدود 99.5 درصد دوز اول و 99.4 دوز دوم واکسن کرونا دریافت کردهاند افزود:84.1 درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دوز اول واکسن کرونا و 71.6 درصد دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: تا به این لحظه بیش از 74 درصد از جمعیت روستایی شهرستان، نوبت اول و 67 درصد نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
مهندس فخرایی گفت: درمجموع در حال حاضر تعداد دوز واکسن تزریق‌شده نوبت اول 91 درصد و تعداد دوز واکسن نوبت دوم تزریق‌شده در شهرستان 83 درصد است.
وی تأکید داشت: با توجه به اینکه مجوز واکسن به افراد بالای 5 سال توسط کمیته کشوری صادرشده است و سویه جدید ویروس کرونا متأسفانه بیشتر کودکان را مبتلا و آن‌ها را در معرض خود قرار داده‌اند از مردم فهیم شهرستان بوشهر درخواست می‌کنم که اهتمام ویژه‌ای نسبت به واکسیناسیون 5 تا 18 سال داشته و به پایگاه‌های تجمیعی که در حال حاضر در شهرستان فعال می‌باشند و یا مرکز خدمات جامع سلامت در روستاها مراجعه نمایند.
رئیس مرکز بهداشت بوشهر در ادامه بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون تعداد 857هزار و 764 مورد خدمات بهداشتی به گروه‌های سنی مختلف در شهرستان بوشهر ارائه گردیده است که در قالب مشاوره تغذیه، سلامت روان، ویزیت پزشک، سلامت خانواده و پرستاری، ده گردشی خطرسنجی بیماری‌ها قلبی و عروقی بوده است.
این مقام مسئول افزود: از ابتدای سال تعداد 11 هزار و 831 بیمار فشارخونی شناسایی و مراقبت شده‌اند و تعداد 7 هزار و 775 بیمار دیابتی شناسایی و مراقب را دریافت نموده‌اند و تعداد مراجعین به آزمایشگاه قبل از ازدواج هزار و 432 نفر بوده است.

مهندس فخرایی افزود: اجرای کمپین‌ها و جلسات متعددی مبنی اهمیت واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شناسایی کودکان دچار سوءتغذیه شدید و پیگیری آن‌ها، آموزشی و جلب کمک‌های حمایتی و پیگیری و رصد بیماران کووید 19 از دیگر اقدامات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر است.
رئیس مرکز بهداشت بوشهر  فعالیت‌های بهداشت محیط و حرفه‌ای را در طول یک سال گذشته و پیشگیری و کنترل ابتلای افراد به کرونا را حائز اهمیت فراوان دانست  و گفت:  در این مدت بیش از 53 هزار و 485 بازدید و گشت مشترک با سایر ادارات، معرفی 663 مورد متخلف به مراجع قضایی (اعم از تعزیرات حکومتی و دادگستری)، 9 هزار و 478 مورد کلر سنجی و 775 مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی در شهر و روستا و نظارت بر تدفین 594 مورد فوتی‌های کرونا در شهرستان اعزام‌شده و به شهرستان‌های دیگر و ارائه آموزش‌های لازم به صنوف از خدمات واحد بهداشت محیط است.
انتهای پیام/ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     واکسن.کرونا     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >