سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
بیمارستان‌های استان بوشهر برای موج جدید کرونا باید در آمادگی کامل باشند/ گزارش تصویری

6 بهمن 1400
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمارستان‌های استان بوشهر برای موج جدید کرونا باید در آمادگی کامل باشند.

دکتر حسن ملکی زاده در نشست اضطراری هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: چهار شهرستان بوشهر، دشتستان، گناوه و تنگستان در استان بوشهر در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته‌اند.
وی بر لزوم آمادگی حوزه سلامت برای مقابله با شیوع سویه جدید کرونا تأکید کرد و گفت: با توجه به افزایش قدرت انتقال بیماری در سویه اَمیکرون و قدرت انتشار قوی آن در جامعه باید هر لحظه آماده به وجود آمدن موج جدید شیوع کرونا در استان بوشهر باشیم.
ضرورت تزریق هر سه دوز واکسن کرونا
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: تزریق هر سه دوز واکسن کرونا برای مقابله با موج جدید کرونا در استان بوشهر بیش‌ازپیش ضروری است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلای کرونا در استان بوشهر باید بیمارستان‌های استان بوشهر برای موج جدید کرونا باید در آمادگی کامل باشند.
افزایش بیماران کرونایی در استان بوشهر
وی افزود: مراجعات سرپایی و بستری در دو هفته اخیر در استان بوشهر افزایش زیادی داشته است بنابراین از ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر درخواست بازگشت محدودیت‌های کرونایی در سطح استان هستیم.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: محدودیت‌های کرونایی به دلیل سرعت افزایشی شیوع کرونا در استان بوشهر است و اگر این محدودیت‌ها زودتر اعمال شود درنتیجه روند افزایشی شیوع و ابتلای آن کاهش پیدا می‌کند و مردم زودتر به زندگی عادی خود باز می‌گردند.
لزوم دریافت دوز سوم واکسن
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همواره متخصصی بر اهمیت واکسیناسیون تأکید دارند بنابراین مردم نیز برای دریافت دوز سوم به سالن‌های در نظر گرفته‌شده در سطح استان مراجعه کنند.
لزوم تصویب بازگشت محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر
دکتر ملکی زاده بر لزوم تصویب بازگشت محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر توسط ستاد مقابله با کرونا تأکید کرد و خاطرنشان کرد: سرعت شیوع کرونا در استان بوشهر شدت گرفته است، بنابراین مسئولین و مردم محدودیت‌های کرونایی را برای جلوگیری و کاهش آسیبهای ناشی از به وجود آمدن موج جدید کرونا جدی بگیرند.
وی با تأکید بر اینکه پیشگیری از شیوع کرونا نیازمند همکاری و مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است اضافه کرد: سازمانها، ادارات و مسئولین برای مقابله با شیوع سویه جدید کرونا با حوزه سلامت همانند گذشته همکاری داشته باشند.
تعامل صنعت با حوزه سلامت استان بوشهر برای مقابله کرونا باید تقویت و گسترش یابد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه استان بوشهر با برخورداری از صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی، قطب انرژی کشور محسوب می‌شود گفت: تعامل صنعت با حوزه سلامت استان بوشهر به‌ویژه در دوران کرونا قابل‌تقدیر است اما کمک‌های صورت گرفته صنعت برای مقابله کرونا باید تقویت و گسترش یابد.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست.اضطراری     هیئت‌.رئیسه     کرونا     دکتر.حسن.ملکی‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   6 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >