رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از 320 هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان دشتستان تزریق شده است

15 دی 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تزریق 320 هزار دوز واکسن کرونا در این شهرستان تاکنون خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از اجرایی شدن طرح واکسیناسیون عمومی تاکنون در حدود 82 درصد افراد بالای 12 سال اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند و روند تزریق نوبت دوم و سوم نیز ادامه دارد.
 خویشدوست بیان کرد: در شهرستان دشتستان 3 مرکز تجمیعی، 25 مرکز و پایگاه بهداشتی و همچنین تمامی خانه‌های بهداشت در بحث واکسیناسیون فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: تزریق دوز سوم کرونا در شهرستان نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته است و تاکنون در حدود 25 هزار نفر از افراد بالای 18 سال دوز سوم خود را دریافت کرده‌اند و کارشناسان بهداشتی بر تزریق دوز سوم کرونا در کمترین زمان توصیه دارند.
خویشدوست همچنین گفت: با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش‌وپرورش، مرکز واکسن فرهنگیان برای تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در شهر برازجان به مدت یک هفته راه‌اندازی شده است و تمامی فرهنگیان شهر برازجان باید بر اساس بخشنامه اجرایی طرح مدیریت هوشمند کرونا واکسیناسیون خود را تکمیل نمایند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون 87 درصد از دانش آموزان 12 تا 18 سال شهرستان اولین نوبت و 69 درصد نیز دومین نوبت واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.
خویشدوست تأکید کرد: کرونا همچنان وجود دارد و فقط سویه‌های آن تغییر می‌کند و با توجه به سویه جدید کرونا (امیکرون) طبق توصیه‌های پزشکان و کارشناسان بهداشتی، مردم هر نوع سرماخوردگی را باید جدی بگیرند و برای درمان به‌موقع به مراکز درمانی مراجعه و در زمان بیماری از رفت‌وآمد بدون ماسک خودداری و زمان قرنطینه را به‌خوبی رعایت نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: مردم با توجه به سرد شدن هوا و بسته بودن درب پنجره‌ها و منازل به تهویه هوا توجه بیشتری نمایند و از شرکت در محل‌های پرجمعیت و سربسته پرهیز نمایند و تکمیل واکسیناسیون (هر سه نوبت) و استفاده از ماسک را همچنان به‌عنوان یک اولویت قرار دارند تا دچار موج ششم کرونا نشویم.
 
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن.کرونا     واکسیناسیون     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >