نمازگزاران بوشهری در مصلای نماز جمعه تست تشخیص اچ.آی.وی دریافت کردند

21 آذر 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: تست تشخیص اچ.آی.وی در مصلای نماز جمعه بوشهر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی با اشاره به اجرای کارزار کشوری "من نیز آزمایش تشخیص اچ.آی.وی را انجام می‌دهم "، گفت: در این طرح هر کسی که تمایل دارد می‌تواند به‌صورت رایگان تحت آزمایش قرار گیرد.
وی عنوان داشت: به مناسبت تولد حضرت زینب (س) و روز پرستار و هم‌زمان با برگزاری مراسم نماز جمعه شهر بوشهر، مشاوره، آموزش و تست تشخیص اچ.آی.وی به عموم نمازگزاران بوشهری انجام شد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر توضیح داد: برای برگزاری این ایستگاه دو تیم از نیروهای بهداشتی در جایگاه آقایان و بانوان محل اقامه نماز جمعه استقرار یافته و نسبت به تست تشخیص اچ.آی.وی اقدامات بهداشتی مرتبط را انجام دادند.
مهندس فخرایی افزود: آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه اچ.آی.وی یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از اچ.آی.وی در کشور است با این وجود تعیین یک مقطع زمانی خاص در سال برای برجسته‌سازی موضوع و حساس کردن سیاست‌گذاران، مسئولان و آحاد افراد جامعه به موضوع اچ.آی.وی و همراه کردن آنان برای پیشگیری از ایدز بسیار ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است از ابتدای شروع کمپین تاکنون فعالیت‌های مختلفی ازجمله، راه‌اندازی اتوبوس ایدز، راه‌اندازی پایگاه‌های سیار و موقت انجام تست در مراکز ترک اعتیاد و کانون اصلاح و تربیت، مرکز نگهداری کودکان کار، دانشگاه‌های خلیج‌فارس و پیام نور جهت دانشجویان و زندان جهت مدد جویان انجام‌شده است که از دیگر اقدامات این کمپین است.
هرسال اول دسامبر به نام روز جهانی ایدز نام‌گذاری می‌شود و روز جهانی ایدز امسال نیز همانند همیشه برای پایان دادن به انگ و تبعیض، افزایش آگاهی و بهبود کیفیت زندگی افراد با شعار "اجازه نمی‌دهیم کرونا برنامه مراقبت اچ.آی.وی را تحت تأثیر قرار دهد" حائز اهمیت است.
انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اچ.آی.وی     مصلی.نماز.جمعه     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >