رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تاکنون بیش از 20 هزار دشتستانی به کرونا مبتلا شده‌اند

8 آذر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تعداد مبتلایان شهرستان دشتستان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون 20 هزار و 65 نفر است.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از شیوع بیماری کرونا در شهرستان تاکنون بیش از 59 هزار و 960 آزمایش pcr و رپی تست (تست سریع) برای مراجعین به مراکز منتخب کرونا و مراکز خدمات جامع سلامت گرفته شده است.
خویشدوست تصریح کرد: خوشبختانه از نیمه شهریورماه و پایان پیک پنجم روند مبتلایان به کرونا در شهرستان کاهشی بوده و در هفته‌های اخیر به 40 تا 50 نفر در هفته رسیده است.
وی با بیان اینکه بر اساس گزارش وزارت بهداشت سویه جدید کرونا شناسایی شده در افریقای جنوبی، سرایت بسیار بالاتری نسبت به نوع دلتا دارد تأکید کرد: تمامی آحاد جامعه باید هشدارها و توصیه‌های کرونایی را جدی بگیرند و حتی اگر دو دوز واکسن هم دریافت کرده‌اند و علائم سرماخوردگی دارند، شرایط قرنطینه را باید کاملاً رعایت نمایند.
خویشدوست گفت: متأسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان به زیر 50 درصد رسیده است که این زنگ خطری برای تمامی افراد جامعه بخصوص سالمندان و بیماران دارای بیماری زمینه‌ای هست.
وی اظهار کرد: در شهرستان دشتستان از شیوع بیماری کرونا تاکنون 567 فوتی داشته‌ایم که 37 مورد آن موارد محتمل بوده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: مقابله با تمام بیماری‌های تنفسی تزریق واکسن، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی با افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از مردم خواست که هرگونه علائم سرماخوردگی، تب، آبریزش بینی، بدن درد را جدی بگیرند و سریعاً به نزدیکترین مرکز درمانی تحت پوشش خود برای شناسایی و شروع زودهنگام بیماری مراجعه نمایند.

انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    بیماری.کرونا     رئیس     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >