رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بهترین محل برای آموزش اصلاح شیوه زندگی، مدرسه است

30 آبان 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی شهر برازجان گفت: بهترین محل برای آموزش اصلاح شیوه زندگی، مدرسه است.

ماریا خویشدوست افزود: دانش آموزان می‌توانند محور مهمی به عنوان سفیر سلامت در خانواده‌ها باشند و با آگاهی دادن به دانش آموزان، باورهای سلامتی در بین دانش آموزان و جامعه را نهادینه کرد.
خویش دوست تصریح کرد: 22.8 درصد از دانش آموزان مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم سفیر سلامت هستند و دوران شیوع بیماری کرونا با ساخت کلیپ‌های آموزشی در فضای مجازی نقش مهمی در آموزش همسالان خود ایفا کرده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تقدیر از ادارات آموزش‌وپرورش مناطق مختلف شهرستان، نقش اساسی آن‌ها را در سلامت جامعه و گسترش آموزش بهداشت بسیار تأثیرگذار عنوان کرد و بیان داشت: سفیران سلامت دانش‌آموزی در این راه به ما می‌توانند کمک نمایند.
خویشدوست خاطرنشان کرد: 79 درصد از دانش آموزان سنین 12 تا 18 سال تاکنون واکسینه شده‌اند و امیدواریم با کمک اولیا مدارس و والدین پوشش واکسیناسیون دانش آموزان هرچه زودتر به 90 درصد برسیم و با رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی شاهد بازگشایی مدارس و جمع شدن دوباره دانش آموزان در کنار هم باشیم.
وی اظهار کرد: در تحقیقات علمی که انجام گرفته، متأسفانه بیماری کرونا علاوه بر ایجاد مشکلاتت جسمی، مشکلات روحی و روانی بر والدین و دانش آموزان برجای گذاشته است که نیاز به کارشناسان حوزه سلامت روان بعد از پایان پاندمی بیشتر خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: همکاری بخش بهداشت و آموزش‌وپرورش بعد از پایان پاندمی کرونا بسیار پررنگ‌تر خواهد شد و با حضوری شدن مدارس با تداوم آموزش‌های خود مراقبتی توسط مربیان سلامت مدارس و مراقبین سلامت از سلامت جسمی و روحی و روانی دانش آموزان محافظت خواهد شد.
همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی با حضور مسئولین شهرستانی و استانی و با همکاری سفیران سلامت دبستان شاهد لاله شهر برازجان برگزار شد.
انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >