رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۷۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند

10 آبان 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرایی شدن طرح واکسیناسیون عمومی تاکنون بیش از ۷۱ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: طبق سامانه الکترونیک سیب، جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان در حدود ۲۰۴ هزار و ۵۷۹ نفر است که از این تعداد، ۱۴۶ هزار و ۹۷ نفر اولین دوز واکسن خود را تزریق کرده‌اند.
خویشدوست تصریح کرد: با توجه به اینکه علاوه بر مراکز تجمیعی واکسیناسیون عمومی کرونا، در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت نیز واکسن به گروه‌های هدف تزریق می‌شود، سرعت واکسیناسیون تسریع یافته است و امیدواریم که تا اواسط آذرماه، ۸۵ درصد از جمعیت شهرستان واکسینه شوند.
وی همچنین اظهار کرد: طرح تزریق خانه به خانه واکسن کرونا بخصوص در مناطق روستایی و عشایری از یک ماه گذشته آغاز شده و در حال اجراست و رضایت‌مندی افراد را در پی داشته است.
خویشدوست با بیان اینکه در حدود ۴۷ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال نیز هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند گفت: شهروندان تا رسیدن به ایمنی جمعی (۸۵ درصد) همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مراکز واکسیناسیون در شهرستان دشتستان فعال می‌باشند و از شهروندانی که هنوز برای دریافت واکسن اقدام نکرده‌اند به شایعات در مورد واکسن توجه نکنند و در اسرع وقت برای دریافت واکسن به این مراکز مراجعه کنند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سامانه.الکترونیک.سیب     واکسیناسیون     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >