رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
۷۷ درصد از دانش آموزان جمی علیه کرونا واکسینه شدند

25 مهر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: از جمعیت ۵ هزار و ۸۱ نفری ۱۲ تا ۱۸ سال (دانش‌آموزی) شهرستان جم، تاکنون ۳ هزار و ۹۰۹ نفر نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان در شهرستان جم اظهار داشت: هم‌زمان با سایر نقاط کشور طرح واکسیناسیون دانش آموزان در شهرستان جم نیز آغاز شد که خوشبختانه با استقبال خوبی همراه بود.
قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به ۷۷ درصد دانش آموزان جمی در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند افزود: از جمعیت ۵۰۸۱ نفری ۱۲ تا ۱۸ سال (دانش‌آموزی) شهرستان، تاکنون ۳ هزار و ۹۰۹ نفر نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه واکسینه شدن دانش آموزان یکی از شروط حضور در کلاس‌های درس است خاطرنشان کرد: ارائه هفتگی تست منفی کرونا برای حضور در کلاس‌های درس نیز یکی دیگر از شرط‌هایی است که برای دانش آموزان واکسینه نشده، اجباری است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم افزود: در ابتدای شروع کرونا بیشتر سالمندان در معرض خطر بودند، اما با جهش‌های صورت گرفته این سنین پایین‌تر هستند که بیش از همه دانش آموزان در معرض خطرند و در صورت عدم بروز علائم شدید به‌عنوان ناقل بیماری می‌توانند عمل کنند.
قاسمی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از اولویت‌های اصلی در زمان بازگشایی مدارس است گفت: تا زمان پوشش حداکثری واکسیناسیون و ایمن شدن جامعه، نیاز است که اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی به جد دنبال شود.
وی افزود: واکسن تزریقی برای گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال از نوع سینوفارم بوده که در دو نوبت برای دانش آموزان تزریق می‌شود.
انتهای پیام/ م.م 3020
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.دانش‌آموزان     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >