رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از ۶۰ درصد از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دشتستانی اولین واکسن خود را دریافت کرده‌اند

25 مهر 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از ۶۰ درصد از دانش‌آموزان سنین ۱۲ تا ۱۸ سال دشتستانی با مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون اولین نوبت واکسن خود را دریافت نموده‌اند.

 ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: در حدود ۲۳ هزار و ۵۵۰ دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل می‌باشند که از این تعداد بیش از ۱۴ هزار نفر واکسن دریافت کرده‌اند.
 خویشدوست تصریح کرد: ۲۱ پایگاه ثابت و سیار ویژه دانش‌آموزان در شهر برازجان و سایر بخش‌های شهرستان از آغاز واکسیناسیون رده‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال راه‌اندازی شده است و ۶۰٫۲ درصد از این سنین تاکنون واکسینه شده‌اند.
وی گفت: مراکز که برای واکسیناسیون دانش‌آموزان در سطح شهرستان راه‌اندازی شده بود تا ۲۳ مهرماه فعال بوده‌اند و از ۲۴ مهرماه والدین می‌توانند به مراکز تجمیعی شهر برازجان و دیگر مراکز واکسیناسیون فعال در سایر بخش‌ها مراجعه و کودکان و نوجوانان خود را واکسینه نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تأکید کرد: همراهی و همکاری والدین و همچنین اولیای مدارس نقش بسیار مهمی در ارتقاء شاخص واکسیناسیون دانش‌آموزان دارد و توصیه می‌کنیم خانواده‌ها به پویش واکسیناسیون بپیوندند و با نظر به اینکه واکسن‌ها دنیا را ایمن نگه می‌دارند ما را یاری نمایند.
خویشدوست همچنین اظهار کرد: در پایگاه‌های واکسیناسیون دانش‌آموزان گروه آموزش و ارتقای سلامت ضمن توزیع بروشورهایی با عنوان توصیه‌های بهداشتی قبل و بعد از واکسن به‌صورت حضوری نیز آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان ارائه داده‌اند.
وی تصریح کرد: فعالین مدنی و رسانه‌های محلی و نهادهای حمایتی و تأثیرگذار در تشویق مردم به انجام واکسیناسیون در فضای مجازی و سطح شهر همراهی لازم را همچون گذشته با بخش بهداشت و درمان داشته باشند و با تشویق گروه‌های هدف به انجام واکسیناسیون تا ریشه‌کنی و حذف این ویروس منحوس تلاش نمایند.


انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.دانش‌آموزان     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمنا     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >