دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 178 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ثبت 2 فوتی جدید

8 مهر 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ پنج شنبه 8 مهر ماه، 178 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 33  بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد 12 مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 27 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 13 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 2 مورد فوتی ناشی از کرونا  1 آقا با 47  سال سن با سابقه بیماری زمینه ای کبدی و دیابت و 1 آقا با 36 سال سن بدون سابقه بیماری  در استان بوشهر به ثبت رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 42  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 30 نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون 1954 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 85870  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری بیان کرد: طبق رنگبندی جدید سامانه ماسک از شنبه 10 مهر ماه 2 شهرستان جم و کنگان به وضعیت آبی و کم خطر و 5 شهرستان دیلم، گناوه، دشتستان، دشتی و دیر به وضعیت زرد و خطرناک و 3 شهرستان بوشهر، تنگستان و عسلویه در وضعیت نارنجی و پر خطر اعلام شده است.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری     موارد.جدید.بستری     کرونا.ویروس        

تاریخ بروز رسانی:   8 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >