در ۶ ماهه نخست امسال؛
بیش از ۳۵۰۰ بیمار توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ دشتستان اعزام شده است

29 شهريور 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اعزام بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ بیمار حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ دشتستان به مراکز درمانی خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: نیروهای اورژانس ۱۱۵ دشتستان از اثرگذارترین نیروها در بحث بیماری کرونا بوده‌اند و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای فعال در پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای ۱۱۵ خدمات بسیار خوبی در این حوزه به بیماران ارائه‌شده است.
وی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال اورژانس ۱۱۵ دشتستان در حدود ۳ هزار و ۵۰۰ مأموریت انجام داده است که از این تعداد ۹۹۰ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۲ هزار و ۵۰۰ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی که ۲ هزار و ۲۰۰ مورد از اعزام‌های غیر ترافیکی مربوط به بیماران کرونایی بوده است.
خویشدوست اظهار کرد: در شهرستان دشتستان ۲۸ آمبولانس در پایگاه‌های اورژانس، مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان شهید گنجی برازجان فعال می‌باشند.
مسئول اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان گفت: اورژانس ۱۱۵ شهرستان با داشتن ۱۰ پایگاه فعال و یک مرکز پیام به صورت ۲۴ ساعته به مددجویان خدمات ارائه می‌کنند.
حمیدرضا شبانکاره تصریح کرد: بیشترین اعزام بالگرد اورژانس هوایی با توجه به صعب‌العبور بودن مناطق بخش بوشکان و ارم در شهرستان دشتستان است که نقش بسزایی در تسریع روند درمان فرد مددجو داشته است.
وی همچنین گفت: با کمک شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخشداری‌ها ۹ پد بالگرد هوایی در مناطق مختلف شهرستان به ویژه مناطق بخش ارم و بوشکان جانمایی شده است.
 حمیدرضا شبانکاره گفت: با توجه به اینکه بیشترین مزاحم تلفنی اورژانس ۱۱۵ مربوط به کودکان است به والدین توصیه کرد، فرهنگ‌سازی و آموزش به فرزندان کمک مؤثری در این زمینه خواهد کرد.
 مسئول اورژانس ۱۱۵ و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: ا شهروندان در صورت نیاز به حضور عوامل اورژانس ۱۱۵ با خونسردی به سؤالات همکاران مرکز پیام جواب دهند و آدرس دقیق محل حادثه را اعلام نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با حضور در پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای شهرستان دشتستان از خدمات بی‌شائبه نیروهای فعال اورژانس ۱۱۵ تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس.115.دشتستان     ماریا.خویشدوست     حمیدرضا.شبانکاره    

تاریخ بروز رسانی:   29 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >