رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
افزایش دو برابری بیماران بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر در پیک پنجم کرونا/ عملکرد بیمارستان توحید در ایام کرونا فراتر از ظرفیت موجود است

2 شهريور 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در پیک پنجم کرونا با افزایش دو برابری موارد بستری در بیمارستان‌ها مواجه شدیم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، دکتر سعید کشمیری در نشست با مسئولین بیمارستان توحید جم اظهار داشت: سقف آمار موارد بستری در سطح بیمارستان‌های استان حدود ۵۰۰ نفر بود که در پیک پنجم به هزار نفر بستری در یک روز رسید و شوک بزرگی به حوزه سلامت استان وارد شد.
وی بیان کرد: بیمارستان توحید جم بار حوزه درمان شهرستان را به دوش کشیده است و در ایام همه‌گیری کرونا این مرکز درمانی فراتر از ظرفیت خود عمل کرده است که جای تقدیر دارد.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه استان بوشهر در پیک پنجم کرونا با افزایش دو برابری موارد بستری در بیمارستان‌ها مواجه شد افزود: سقف آمار موارد بستری در سطح بیمارستان‌های استان حدود ۵۰۰ نفر بود که در پیک پنجم به هزار نفر بستری در یک روز رسید و شوک بزرگی به حوزه سلامت استان وارد شد.
وی خاطرنشان کرد: در یک روز شاهد بستری شدن ۲۵۰ نفر در بیمارستان خلیج‌فارس بوشهر و ۲۰۰ نفر در بیمارستان شهید گنجی برازجان بودیم که این آمارها تنها در ۲ بیمارستان استان بوشهر بود و نشان از تکامل چرخه گسترش کرونا در سطح استان است.
دبیر ستاد کرونا در استان بوشهر با بیان این اینکه ۸۱٫۷ درصد از افراد بالای ۵۰ سال استان بوشهر تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته‌اند افزود: خوشبختانه واکسیناسیون با سرعت مطلوبی در سطح استان در حال انجام است و علاوه بر گروه سنی اعلام‌شده، نزدیک به ۲۲ گروه از مشاغل خاص نیز در سطح استان در حال واکسینه شدن هستند.
وی در ادامه بیان کرد: در حال برنامه‌ریزی برای واکسیناسیون خانواده‌های کادر درمان هستیم و ان‌شاءالله در روزهای آینده عملی خواهد شد.
دکتر کشمیری از تأمین بخشی از نیروی انسانی بیمارستان توحید جم از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد و افزود: با تصویب هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در راستای کمک به حوزه درمان صنعت نفت در شهرستان جم، بخشی نیروی انسانی بیمارستان توحید جم تأمین می‌گردد.
رییس بیمارستان توحید جم نیز در این نشست با اشاره به افزایش بیماران بستری و سرپایی کرونا افزود: در مردادماه امسال بالغ بر 6 هزار نفر با علائم تنفسی به بیمارستان توحید جم مراجعه کرده‌اند.
دکتر فرهاد باقری گفت: در فرودین ماه امسال ۹٫۸ درصد از بیماران در بیمارستان بستری شدند و این در حالی است که در مردادماه و پیک پنجم به ۲۰ درصد از بیماران رسید.
وی با بیان اینکه در ماه گذشته نزدیک به ۲۰ مرگ قطعی و مشکوک به کرونا در بیمارستان توحید جم رخ داد افزود: متأسفانه در نوع جدید کرونا ویروس، به سرعت ریه‌های فرد درگیر شده و به سختی به درمان‌های حمایتی موجود پاسخ می‌دهند.
باقری خاطرنشان کرد: در ابتدا بخش کرونای بیمارستان توحید جم با ۱۲ ظرفیت تخت مجهز شد که با افزایش روند صعودی بیماری و شیوع گسترده نوع دلتای کرونا، ظرفیت بخش ایزوله تنفسی به ۲۰ تخت و پس‌ازآن ۴۰ تخت در بیمارستان برای بیماران کرونایی اختصاص یافت.
این نشست با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، رییس شبکه بهداشت و درمان جم، رییس بیمارستان توحید جم برگزار شد.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.فرهاد.باقری     بیمارستان.توحید     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   2 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >