رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
۵۹ هزاردشتستانی واکسن نوبت اول خود را دریافت کرده‌اند / ۸۱ درصد افراد ۵۰ سال به بالا واکسینه شده‌اند

24 امرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از واکسینه شدن بیش از ۸۱ درصد از افراد بالای ۵۰ سال شهرستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در حدود ۷۴ هزار و ۵۸۷ دوز واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون شهرستان تزریق‌شده است.
تصریح کرد: از این تعداد واکسن‌های تزریق‌شده، ۵۹ هزار و ۶۷۴ نفر واکسن نوبت اول و ۱۴ هزار و ۹۱۳ نفر نیز هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
خویش دوست با تأکید بر اینکه تسریع روند اجرای طرح واکسیناسیون در کاهش مرگ‌ومیر مؤثر است، گفت: در این شهرستان تاکنون بیش از ۵۹ هزار نفر دوز اول واکسن و ۱۵ هزار نفر دوز دوم را دریافت و در مجموع ۷۴ هزار نفر واکسینه شده‌اند.
وی با بیان اینکه واکسن  برای گروه‌های سنی اعلام شده در شهرستان وجود دارد ، بیان کرد: در اجرای طرح واکسیناسیون شهری به رتبه اول رسیده‌ایم و باید واکسیناسیون روستاها را سرعت ببخشیم و آمار واکسیناسیون در هر رده سنی را به بالای ۸۰ درصد برسانیم.
خویشدوست تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۹ مرکز واکسیناسیون عمومی در شهرستان فعال است و افراد بالای ۴۰ سال، بیماران دیابتی، فشارخونی و قلبی بالای ۱۸ سال و گروه‌های اعلام شده وزارت بهداشت می‌توانند به مراکز واکسیناسیون تحت پوشش خود مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرناشن کرد: مردم به مطالب نادرست و باورهای غلط در خصوص تأثیر واکسن‌ها در فضای مجازی توجه ننمایند و مرجع اصلی آنها اخبار و مطالب علمی وزارت بهداشت باشد.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     واکسیناسیون     واکسن.کرونا     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >