رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر؛
روزانه بیش از ۱۰ هزار واکسن کرونا به گروه‌های سنی تعیین شده در استان تزریق می‌شود

30 تير 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهرگفت: در شرایط کنونی بیماری، روزانه بیش از ۱۰ هزار واکسن کرونا به گروه‌های سنی تعیین شده در استان تزریق می‌شود.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: با ایجاد مراکز تجمیعی در استان اکنون این توانایی را داریم که تا روزی 20 هزار نفر را واکسینه کنیم.
وی تصریح کرد: در صورت تداوم ورود واکسن به استان تا 10 روز آینده واکسیناسیون گروه سنی افراد بالای 50 سال را به نقطه خوبی می‌رسانیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر اظهار داشت: متاسفانه روند بیماری در استان افزایشی بوده و شاهد افزایش ورودی بیمارستان‌ها هستیم بصورتیکه در شبانه روز بالای 100 نفر بستری جدید داریم.
دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: اکنون بیمارستان های استان ظرفیت‌شان در حال تکمیل بوده و دیروز در میزان ابتلا شاهد رکورد بیماری در چند ماه اخیر بوده‌ایم که متاسفانه در یک شبانه روز به  600 نفر مبتلای جدید رسیده‌ایم.
وی افزود: تمام اقدامات انجام شده از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، عدم مسافرت و کاهش کارمندان در ادرارت در جهت کاهش میزان ورودی بیمارستان‌ها می باشد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: تا میزان رعایت پروتکل‌ها در اصناف، مردم و مراسمات و دورهمی‌ها به بالای 80 درصد نرسد این وضعیت ادامه خواهد داشت.
دکتر کشمیری در مورد سوش دلتا (ویروس نوع هندی) خاطر نشان کرد: سرعت انتشاراین نوع سوش 60 درصد از ویروس انگلیسی سریعتر بوده به نحوی که جوانان و حتی کودکان را بیشتر درگیر می‌کند.

انتهای پیام/ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا.سوش.دلتا     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   30 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >