رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۶۰ درصد از مبتلایان به کرونا دشتستان در تیرماه افراد زیر ۴۰ سال بوده‌اند/ درصد بالایی از افراد بستری در بیمارستان جوانان و میانسالان هستند

29 تير 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: بیش از ۶۰ درصد از مبتلایان به کرونا شهرستان دشتستان در تیرماه افراد زیر ۴۰ سال بوده‌اند.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، افزود: با بررسی‌های انجام گرفته در مراکز منتخب کرونا شهرستان از اوایل تیرماه تعداد مراجعین به این مراکز روند افزایشی نسبت به ماه گذشته داشته است.
خویشدوست بیان کرد: از اول تیرماه تاکنون بیش از ۶ هزار نفر نمونه تست رپید و PCR گرفته شده که از این نمونه‌ها در حدود دو هزار و ۶۵۰ نفر مثبت اعلام شده‌اند و متأسفانه تعداد مراجعین و مبتلایان نسبت به ماه گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه قدرت سرایت و انتقال ویروس جدید دلتا نسبت به ویروس‌های قبلی خیلی بالاتر است از شهروندان انتظار داریم که مانند گذشته استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه مناسب را رعایت نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۱۱ بیمار مشکوک و قطعی در بخش‌های مختلف کرونا
بیمارستان شهید گنجی بستری هستند که متأسفانه تعداد زیادی از این افراد جوانان و میانسالان می‌باشند و این آمار به ما نشان می‌دهد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم کاهش‌یافته است.
خویش دوست گفت: ورود بیماران ۷۰ سال به بالا به مراکز درمانی کاهش چشمگیری داشته است و با توجه به واکسیناسیون این سنین در ماه‌های گذشته، اهمیت و نقش مؤثر واکسن در پیشگیری از بستری و مرگ‌ومیر نمایان شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: مردم با فراخوان گروه‌های سنی مختلف جهت دریافت واکسن با کارکنان شبکه بهداشت و درمان همکاری نمایند و با مراجعه به مراکز واکسیناسیون عمومی کرونا محل سکونت خود برای دریافت واکسن اقدام نمایند.
خویش دوست اظهار کرد: از روز دوشنبه ۲۸ تیرماه هم‌زمان با سراسر استان واکسیناسیون گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال در مراکز واکسیناسیون شهرستان دشتستان شروع‌شده است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.کرونا     شهرستان.دشتستان     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   29 تير 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >