دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 282 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ روز بدون فوتی

20 خرداد 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ پنج شنبه 20 خرداد ماه، 282 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 57 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 28  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 21 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 10 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: خوشبختانه امروز مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 56  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 39  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون  1193 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 45688  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
وی با توجه به فوت آقایی 23 ساله در شهرستان کنگان اظهار کرد: این فوتی ساکن استان بوشهر نبوده و در شهرستان کنگان مهمان بوده که طبق دستورالعمل جز آمار فوتی استان فارس حساب می شود.
دکتر کشمیری افزود: خوشبختانه امروز پس از چند روز متوالی با آمار فوتی نسبتا بالا، فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر ثبت نشد و به صفر رسید، ان شالله با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روند کاهشی بستری و فوتی تداوم یابد.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   20 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >