دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
۲۸۷ بیمار در بخش‌های کرونایی استان بوشهر بستری هستند / وضعیت رنگ‌بندی جدید کرونایی استان بوشهر

13 خرداد 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۲۸۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۳۳ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۴۴ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه اکنون ۳۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲۳ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متأسفانه امروز دو خانم ۵۲ و ۵۹ ساله دارای بیماری زمینه‌ای دیابت، فشارخون و چربی خون بالا، ناشی از ابتلا به کرونا در استان بوشهر فوت شده‌اند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تاکنون هزار و ۱۷۰ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۴۴ هزار و ۹۰ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص وضعیت رنگ‌بندی جدید کرونایی این استان گفت: در حال حاضر سه شهرستان عسلویه، دیلم و جم در وضعیت زرد کرونایی و بقیه ۷ شهرستان استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیماری کرونا هنوز فروکش نشده است و نیاز به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد مردم است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   13 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >