اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان بوشهر

10 خرداد 1400
کارشناس مسئول واحد غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال هم‌زمان با سراسر کشور از اول خردادماه در شهرستان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، فرزانه گشمردی ضمن اعلام این خبر افزود: بهترین سن درمان تنبلی چشم کودکان، سنین زیر ۶ سال است؛ این بیماری به‌گونه‌ای است که ظاهر چشم هیچ مشکلی ندارد و اگر قبل از ۶ سال متوجه بیماری شویم می‌توان به درمان آن کمک کرد اما با عبور از مرز ۶ سالگی کودک با کم بینایی شدید و یا حتی نابینایی مواجه خواهد شد.
کارشناس مسئول واحد غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به مراحل طرح غربالگری بینایی ادامه داد: بعد از معاینه کودک در پایگاه‌های سطح شهر، افرادی که مشکوک به بیماری هستند به مراحل بالاتر ارجاع داده می‌شوند، لذا توصیه می‌شود والدین در سه سال پیاپی از سه‌سالگی تا ۶ سالگی نسبت به مراجعه به پایگاه‌های مذکور و معاینه چشمان فرزندان خود توجه داشته باشند.
وی در ادامه افزود: سال گذشته در شهرستان بوشهر هزار و ۳۲۰ کودک در ۳۳ پایگاه بینایی‌سنجی مورد معاینه قرار گرفتند که در این میان ۱۲۰ کودک مشکوک به تنبلی چشم به اپتومتریست ارجاع داده شد که از این تعداد خوشبختانه هیچ مورد تنبلی چشم دیده نشد.
این کارشناس مسئول خاطرنشان کرد: در این برنامه همانند سال‌های گذشته کلیه کودکان ۳ تا ۶ سال با همکاری بهزیستی در مراکز خدمات جامع سلامت به صورت داِئم و هر هفته در روزهای دوشنبه هر هفته در مراکز بهداشتی تحت مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر واقع در خیابان فاطمیه و با استفاده از دستگاه بینایی‌سنجی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد معاینه قرار می‌دهند.
گشمردی خاطرنشان کرد: والدین و کودکان با استفاده از ماسک و دستکش و همراه داشتن شناسنامه به این پایگاه‌ها جهت معاینه فرزندان خود مراجعه کنند.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰


کلمات کلیدی:
تنبلی.چشم     فرزانه.گشمردی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   10 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >