دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 263 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ ثبت 5 فوتی جدید

9 خرداد 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ یکشنبه 9 خرداد ماه، 263 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 57 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 26  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 35 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 20 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 5  مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا،3 آقا با 83، 77 و 43 سال سن با سابقه بیماری قلبی و فشار خون ، 1 خانم با 70 سال سن با سابقه بیماری فشارخون و کودکی با 7 سال سن بدون سابقه بیماری زمینه ای در استان بوشهر رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 40  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 28  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون  1158 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 43034  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری افزود: متاسفانه امروز با خبر فوت دختر بچه 7 ساله بدون بیماری زمینه ای، لازم شد باری دیگر بر این نکته تاکید کرد که بیماری کرونا هنوز فروکش نشده است و نیاز به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد مردم می‌باشد.
وی بیان کرد: برای کاهش موارد فوت و بستری نیاز عمومی و همگی مردم شریف استان را می طلبد که از دور همی و تجمعات پرهیز کرده تا شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >