رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش ازدو هزار و ۵۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال در دشتستان بر علیه کرونا واکسینه خواهند شد

8 ارديبهشت 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: واکسن کوید۱۹ به نخستین گروه هدف اولویت دار( دوهزار و۵۰۰ سالمند بالای ۸۰ سال ) در دشتستان تزریق می‌شود.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال شهرستان از هشتم اردیبهشت ماه با اولویت سالمندان تحت پوشش مراکزخدمات جامع سلامت شهر برازجان آغاز شده است.
وی تصریح کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال شهر برازجان در مرکز منتخب امام حسین (ع) انجام شده و به صورت تلفنی و یا پیامک اطلاع رسانی می‌شود .
خویشدوست از مردم خواست از هرگونه تماس تلفنی، مراجعه  حضوری و تجمع در مراکز خدمات جامع سلامت خودداری کنند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: واکسیناسیون کووید ۱۹ در مراکز خدمات جامع سلامت که در شهر برازجان مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) انتخاب شده به صورت رایگان تزریق می‌شود و بابت آن هیچ گونه وجهی از مراجعین دریافت نمی‌شود.
خویشدوست بیان کرد: واکسن کوید۱۹ برای افراد بالای ۸۰ سال مراکز روستایی، شهری و روستای بخش‌های مختلف شهرستان دشتستان پس از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال شهر برازجان آغاز شده و محل واکسیناسیون و چگونگی مراحل آنجام آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی گفت: هم اکنون ۲ مرکز منتخب کرونا ولیعصر و امام سجاد در شهر برازجان فعال بوده  که در ۲ شیفت صبح و بعد از ظهر به مراجعین خدمات ارائه می‌دهند.
خویشدوست در خصوص مرکز منتخب تست سریع کرونا امام سجاد اظهارکرد: افراد با در دست داشتن فرم ارجاع از پزشکان متخصص عفونی، مطب‌های خصوصی و همچنین پزشکان کلینیک‌های درمانی ( دی- نوید- نبوت- فرهنگیان- امام موسی کاظم ) سطح شهر برازجان می‌توانند به این مرکز که در محل بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان راه اندازی شده در ۲ شیفت صبح و بعد از ظهر مراجعه کنند.
وی بیان کرد: از شیوع بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه بیش از ۲۲ هزار تست کرونا ( pcr و رپیدتست ) در دشتستان انجام گرفته که در حدود هفت هزار و ۱۲۷ نفر مثبت اعلام و ۲۵ درصد از کل مبتلایان شهرستان در فروردین ماه شناسایی شده‌اند.
 
انتهای پیام/(س.غ/۳۰۳۰)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون.افراد.مسن     رییس     ماریا.خویشدوست     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >