رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از ۲۲ هزار آزمایش کووید ۱۹ در دشتستان انجام شده است

6 ارديبهشت 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: از شیوع بیماری کرونا تاکنون در حدود ۲۲ هزار و ۶۰۰ نفر آزمایش کووید-۱۹ در سطح شهرستان دشتستان انجام شده است.

ماریا خویشدوست افزود: با توجه به خیز چهارم کرونا از هفته دوم فروردین در کل کشور، شهرستان دشتستان نیز تحت تأثیر این موج قرار گرفت و تعداد مبتلایان و بستری‌ها در شهرستان روند صعودی طی نموده است؛ به صورتی که در طی یک هفته وضعیت شهرستان از رنگ زرد به نارنجی و سپس به قرمز تغییر کرده است.
وی بیان کرد: از شیوع بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت‌ماه، بیش از ۲۲ هزار آزمایش کرونا در شهرستان دشتستان انجام گرفته است که از این تعداد در حدود ۷ هزار و ۵۴۵ نفر در شهرستان مثبت اعلام‌شده که متأسفانه بیش از ۲ هزار نفر از مبتلایان در فروردین‌ماه شناسایی‌شده‌اند.
خویشدوست گفت: در مرکز منتخب کرونای ولیعصر برازجان روزانه به صورت میانگین ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر آزمایش به صورت رپید (تست سریع) و pcr برای مراجعین انجام می‌گیرد که متأسفانه بیش از ۹۰ درصد این تست‌ها مثبت اعلام می‌شود که زنگ خطر است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: از اول اردیبهشت‌ماه تعداد آزمایشات انجام‌شده افزایش یافته است روزانه بیش از ۱۵۰ نفر در دو شیفت صبح و بعدازظهر انجام می‌گیرد که روال نوبت دهی نیز غیرحضوری به صورت تماس تلفنی و یا اینترنتی است.
خویشدوست خاطرنشان کرد: افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای یا خاص می‌باشند و یا از سوی پزشکان مراکز درمانی به این مرکز منتخب کرونا معرفی شوند، خارج از نوبت مورد آزمایش قرار می‌گیرند.
وی اظهار کرد: متأسفانه از زمان از شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲۹۲ نفر به علت بیماری کرونا در شهرستان فوت کرده‌اند که از این تعداد، ۱۳۵ نفر با علت مستقیم و قطعی کرونا فوت نموده‌اند و رده اول فوتی‌های کرونایی مربوط به بیماری‌های قلبی عروقی، رده دوم دیابت و رده سوم و چهارم نیز نارسایی کلیه و سرطان بوده است.
خویشدوست تصریح کرد: از هفته دوم فروردین با توجه با روند صعودی مبتلایان، تعداد بستری‌ها در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید گنجی افزایش یافته است که در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد از تخت‌های بیمارستان مختص بیماران مشکوک و قطعی کرونا است.
وی همچنین گفت: هم‌اکنون ۱۴۲ بیمار مشکوک و قطعی در بیمارستان شهید گنجی بستری هستند که به صورت میانگین روزانه ۲۵ تا ۲۶ بیمار جدید در بیمارستان بستری می‌شوند که این روند نسبت به هفته گذشته افزایشی بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، دورهمی‌های خانوادگی و مراسم ختم و جشن از مهمترین دلایل سیر صعودی این بیماری در شهرستان بوده است و فقط با قطع زنجیره انتقال و رعایت پروتکل‌های بهداشتی (فاصله اجتماعی – استفاده از ماسک- تهویه مناسب و بهداشت فردی) می‌توانیم این بیماری را کنترل کنیم.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >