رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۲۱ درصد از موارد مبتلا به کرونای استان مربوط به دشتستان است

18 فروردين 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۲۱ درصد از مبتلایان بیماری کرونای استان مربوط به شهرستان دشتستان است.

ماریا خویشدوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: از شیوع بیماری کرونا در شهرستان تا کنون بیش از هجده هزار و ۶۸۰ آزمایشpcr  و رپی تست (تست سریع ) برای مراجعین به  مراکز منتخب کرونا و مراکز خدمات جامع سلامت گرفته شده که به ازای هر ۱۰۰۰ نفرجمعیت شهرستان ، ۷۰ نمونه انجام شده است.
وی تصریح کرد: تعداد مبتلایان شهرستان از ابتدا تا کنون پنج هزار و  337 نفر بوده و متاسفانه یک چهارم از کل مبتلایان شهرستان در این ۲ هفته شناسایی و تحت مراقبت و پیگیری قرار گرفته‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: سرعت سرایت بیماری جهش یافته جدید بالا رفته و تمامی آحاد جامعه باید هشدارها و توصیه‌های کرونایی را جدی بگیرند.
وی گفت: تعداد کل موارد مشکوک و قطعی از اول فروردین ماه تاکنون ۹۲ نفر بوده که نسبت به ماه‌های گذشته رشد چهار برابری داشته و این زنگ خطری برای تمام کسانی است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و سلامت خود و دیگر افراد جامعه بخصوص سالمندان و بیماران زمینه‌ای را در معرض خطر قرار می‌دهند.
خویشدوست اظهار کرد: در شهرستان دشتستان ۱۱۰ نفر با علت مستقیم بیماری کرونا فوت کرده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از مردم خواست که هرگونه علایم سرماخوردگی، تب و بدن درد را جدی گرفته و سریعا به نزدیکترین مرکز درمانی تحت پوشش خود برای شناسایی بیماری مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ س.غ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   18 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >