رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تردد جمعیت در پایگاه‌های مراقبت مرزی بوشهر کنترل می‌شود

9 اسفند 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ورود و خروج جمعیت در پایگاه‌های مراقبت مرزی بوشهر کنترل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: یکی از راه‌های کنترل بیماری‌های واگیر به خصوص کووید ۱۹ کنترل تردد جمعیت در مبادی ورودی و خروجی و شناسایی افراد ناقل و بیمار و ارجاع آنها جهت درمان و مراقبت است.
وی تصریح کرد: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر دارای دو پایگاه مراقبت مرزی در شهر بوشهر و خارگ است که مراقبت‌های اولیه و شناسایی افراد ناقل بیمار در پایگاه‌های مراقبت مرزی از جمله فعالیت‌های این پایگاه‌ها برای کنترل بیماری کووید ۱۹ در شهرستان بوشهر است.
مهندس فخرایی بیان داشت: یکی از راه‌های کنترل بیماری‌های واگیر به خصوص کووید ۱۹ کنترل تردد جمعیت در مبادی ورودی و خروجی و شناسایی افراد ناقل و بیمار و ارجاع آنها جهت درمان و مراقبت به مراکز خدمات دهنده است.
وی درباره اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای پس از شیوع ویروس کرونا در ورودی بنادر، توضیح داد: کنترل وضعیت سلامت خدمه کشتی‌ها توسط پایگاه‌های مراقبت بهداشتی مرزی دریایی در مبادی ورودی و لنگرگاه‌ها و قبل از ورود به بندر توسط پرسنل مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به صورت مستمر انجام می‌گیرد.
این مقام مسئول عنوان داشت: توجه به ضرورت مراقبت بیماری‌های واگیر در مرزهای بین‌المللی و احتمال ورود انواع جهش‌یافته ویروس SARS-cov-2 به کشور از طریق مرزهای دریایی، تمهیدات لازم به منظور تهیه نمونه تست تشخیصی سریع covid-19 از کلیه خدمه شناورهای ورودی و خروجی که قصد سفرهای بین‌المللی داشته و یا دارند انجام می‌شود.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در این خصوص پرسنل پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی دریایی خارک از لنجی که قصد سفر به کشور دبی داشته و دارای ۷ خدمه بوده نمونه تست تشخیصی سریع covid- 19 گرفتند.
وی اضافه کرد: همچنین پرسنل پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی دریایی بوشهر نیز از دو شناور ورودی که از کشور دبی آمده بودند و دارای ۱۲ خدمه بوده قبل از پیاده شدن خدمه‌ها نمونه تست تشخیصی سریع covid-19گرفته شد که پس از منفی بودن جواب تست آنها نسبت به پیاده شدن خدمه‌ها اقدامات لازم صورت گرفته است.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
پایگاه.مراقبت.مرزی     کرونا.ویروس     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >