رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
تعطیلی مراکز حساس به دلیل عدم توجه به هشدارهای کارشناسان بهداشتی/ شناسایی ۳۷۷ بیمار جدید کرونایی در شهرستان بوشهر

27 بهمن 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: از شروع هفته سوم بهمن‌ماه تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۳۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بوشهر شناسایی شد که یک نفر از آنها فوت شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: متأسفانه در طول هفته گذشته یک نفر بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داد که مجموع جانباختگان شهرستان بوشهر به ۲۳۱ نفر رسید.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت:  طی هفته گذشته روند تدریجی رشد موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در شهرستان بوشهر دیده شد و کارشناسان هشدار دادند این روند افزایشی به علت کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، موضوعی که موردتوجه قرار نگرفت و با ساده‌انگاری‌ها اکنون تعداد دیگری نیز درگیر کرده است.
مهندس فخرایی در خصوص اقدامات انجام شده توسط واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از هفته سوم بهمن‌ماه گفت: در راستای کنترل و مبارزه با ویروس کرونا واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با استفاده از کلیه پرسنل با ارائه آموزش‌های لازم تا ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ موفق به بازدید بیش از ۶۱۱ مرکز حساس مرتبط با سلامت جامعه شدند.
این مقام مسئول تصریح کرد: این موارد بازدید مربوط به اماکن عمومی از جمله، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، شیرینی فروشی‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی و چایخانه‌ها، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ عرضه مواد غذایی، تالارها، ورزشگاه‌ها، قهوه‌خانه و رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها، پمپ‌بنزین و جایگاه‌های CNG داخل شهر و بین راهی و... بوده که فعالیت این دسته از صنوف در حفظ سلامتی شهروندان تأثیر مستقیم داشته است همچنین از این اماکن عمومی ۵ مورد به دلایل عدم توجه به هشدارهای کارشناسان بهداشتی پلمپ و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است.
وی اضافه کرد: به موازات این فعالیت‌ها و عملکردهای نظارتی یکی از عمده‌ترین وظایف واحد بهداشت محیط ارائه آموزش‌های لازم به صنوف مختلف در زمینه ضدعفونی و گندزدایی محیط و گاهی لوازم مورداستفاده در محل کار افراد است که این موارد شامل نصب پوستر و آموزش به صاحبان مشاغل عمومی و آموزش فردی و نصب پوستر در فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در سطح شهرستان است.
مهندس فخرایی اظهار داشت: در ادامه نظارت‌های مستمر بر روند اجرای دقیق پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک از سوی شاغلین و ارباب‌رجوع و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و گندزدایی محیط کار، ۱۸ تیم بازرسی با ۲۴ نفر نیرو در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی پرسنل بهداشت محیط و حرفه‌ای این مرکز با همراهی نیروهای بسیجی به صورت سرزده از این صنوف بازدید کردند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر درصد موارد مثبت نسبت به هفته قبل را افزایشی دانست و خاطرنشان کرد: از هفته سوم بهمن‌ماه تاکنون در طرح شهید قاسم سلیمانی تعداد ۱۰۳ نمونه تست از بیماران مبتلا به کرونا گرفته شد که در طی آن ۹۰ مورد مثبت اعلام شد و از این موارد، یک نفر جان خود را از دست داده ۷۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا     نمونه.گیری     پلمب     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   27 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >