نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:
درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در استان بوشهر توسعه یابد/ گزارش تصویری

23 بهمن 1399
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: درمانگاه‌های تخصصی و عمومی در استان بوشهر توسعه یابد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح پنجشنبه در آئین افتتاح مرکز جراحی و کلینیک عرفان بوشهر اظهار داشت: مصوبه بیمارستان تخصصی و بین‌المللی قلب بوشهر باید اجرایی و اعتبارات لازم آن تأمین شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تبریک چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و قدردانی از حضور حماسی مردم در آیین مراسم ۲۲ بهمن بیان کرد: تأکید اسلام بر گسترش اساسی در خدمت به مردم و تمدن‌آفرینی بر اساس فرهنگ اسلامی و دانش فوق روز است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بالایی بوده و فراز و نشیب‌های زیادی دیده است تصریح کرد: کارها و طرح‌های مهمی در استان بوشهر اجراشده اما این استان به جایگاه اصلی در حوزه خودش دست نیافته است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: توجه به طراحی دقیق در حوزه بهداشت و درمان در توسعه زیرساخت‌ها ضروری است و مسئولین باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.
بوشهر قطب گردشگری پزشکی شود
آیت‌الله صفایی بوشهر بیان کرد: بوشهر می‌تواند به عنوان قطب گردشگری پزشکی در منطقه خلیج‌فارس باشد و اگر طراحی دانش بنیان شود می‌توان با این ظرفیت بالا به این جایگاه دست یافت.
امام جمعه بوشهر گفت: ظرفیت استان بوشهر در حوزه درمان و تولید دارو با محور دریا پایه باید مدنظر قرار بگیرد و مسئولین برنامه‌ریزی مناسب و دقیق‌تری در این خصوص انجام دهند.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: در بخش سخت‌افزاری و احداث درمانگاه‌های تخصصی و عمومی هرچند طرح‌های مهمی اجراشده ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیاد است.
لزوم مشارکت خیران در توسعه فضای سلامت
وی اضافه کرد: همکاری و مشارکت خیران در عرصه توسعه فضای سلامت حرکتی بسیار صحیح در فضای پیشرفت، توسعه و خدمت به مردم است.
آیت‌الله صفایی بوشهر افزود: خیران همان‌گونه که در ساخت مدرسه مشارکت می‌کنند باید در عرصه درمان هم کمک و مشارکت کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: امید می‌رود مشارکت خانواده خیر در عرصه سلامت در راه‌اندازی مرکز جراحی و کلینیک تخصصی ایثار بوشهر به عنوان الگو در جامعه معرفی شود.
نقشه آمایشی حوزه بهداشت و درمان استان تدوین شود
آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: نقشه آمایشی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر تدوین و تمامی ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی شناسایی شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: با تدوین نقشه آمایشی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه درمان فراهم شود.
استان بوشهر به تجهیزات درمانی و پزشک متخصص نیاز دارد
وی اضافه کرد: در ۱۰ سال گذشته طرح‌های قابل‌توجهی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر اجراشده است اما هنوز برخی از مردم استان بوشهر برای دریافت خدمات درمانی به دیگر استان‌ها سفر می‌کنند که نشان می‌دهد استان بوشهر نیاز به تجهیزات درمانی و پزشک متخصص دارد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر افزود: افزایش تعداد دستگاه‌های دیالیز در استان بوشهر یک ضرورت است که باید با ایجاد زیرساخت‌ها، از دیگر استان‌ها برای درمان به بوشهر سفر نه اینکه از این استان به دیگر نقاط مسافرت کنند.
امام جمعه بوشهر افزود: باید زمینه جذب سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، تسهیلات لازم ازجمله واگذاری زمین فراهم شود.
فرهنگ وقف در حوزه سلامت توسعه یابد
وی بیان کرد: وقف در حوزه سلامت نیاز امروز جامعه است و توسعه وقف در حوزه سلامت و درمان باید به یک فرهنگ در استان بوشهر تبدیل شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با قدردانی از خدمات کادر درمان در عرصه رسیدگی به بیماران کرونایی خاطرنشان کرد: اگر وضعیت کرونایی استان بوشهر آبی شد باید شرایط حفظ شود تا به وضعیت زرد برنگردیم که این مهم با همکاری و مشارکت همه قشرهای مختلف جامعه محقق می‌شود.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
افتتاح     کلینیک.تخصصی.عرفان     امام.جمعه     آیت‌الله.غلامعلی.صفایی‌بوشهری    

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >