رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
افزایش تست بیماریابی بیماران کرونایی در هفته دوم دی‌ماه در شهرستان بوشهر

16 دی 1399
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزایش تست بیماریابی بیماران کرونایی در هفته دوم دی‌ماه در این شهرستان نسبت به هفته اول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در هفته دوم دی‌ماه در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی ۳۷ مورد مثبت بیماری کرونا در سطح شهرستان بوشهر شناسایی که طی آن یک مورد منجر به فوت شد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در هفته دوم دی‌ماه بیش از ۹۰۰ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی سطح شهر و روستا در راستای اجرای بسیج ملی مبارزه با کرونا و در قالب مداخلات سالم‌سازی محیط توسط واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر انجام گرفته است.
وی بیان داشت: در ادامه نظارت‌های مستمر بر روند اجرای دقیق پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم استفاده از ماسک از سوی شاغلین و ارباب‌رجوع، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و گندزدایی محیط کار، ۲۳ نفر بازرس بهداشت محیط وحرفه ای درقالب ۱۸ تیم نظارتی دراین طرح به صورت سرزده از صنوف هرستان بوشهر بازدید کردند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کارشناسان مرکز بهداشت از ۹۰۶ صنف مختلف شامل کارگاه‌های فنی –تولیدی، سوپرمارکت و خواربارفروشی‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، داروخانه‌ها، آجیل و خشکبار، دفاتر پیشخوان و میوه‌فروشی‌ها بازدید کردند که  منجر به ارجاع ۲۵ صنف متخلف به مراجع قضایی و پلمپ ۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی با همکاری نمایندگان اتاق اصناف، اداره صمت، اماکن تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی شد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر درصد موارد بیماریابی بیماران کرونا نسبت به هفته اول دی‌ماه را ۳ درصد بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: از اول هفته دوم دی‌ماه تاکنون در طرح شهید قاسم سلیمانی تعداد ۳۶۷ نمونه تست از بیماران مبتلا به کرونا گرفته شد که در طی آن ۳۷ مورد مثبت اعلام شد و از این موارد، یک نفر جان خود را از دست داده است.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
تست.تشخیص.کرونا     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >