رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مهرماه، پرواز دوباره اورژانس هوایی برای مردم جزیره قهرمان خارگ

26 شهريور 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با رایزنی‌های فشرده برای اختصاص آشیانه بالگرد اورژانس، پرواز اورژانس هوایی ۱۱۵ برای خدمت به مردم جزیره قهرمان خارگ از مهرماه برقرار می‌شود.

دکتر سعید کشمیری در نشست با مسئولین بیمارستان خلیج‌فارس و بخشدار ویژه جزیره خارگ گفت: دشواری‌هایی که مردم خونگرم جزیره خارگ در طول دوران دفاع مقدس متحمل شدند تا تنها راه درآمد کشور در آن شرایط سخت پابرجا بماند را هیچ‌گاه از یاد نمی‌بریم.
دکتر کشمیری با اشاره به‌ضرورت ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در سراسر نقاط استان بوشهر افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک جزیره خارگ، یکی از اهداف اصلی برقراری و استقرار بالگرد اورژانس ارائه خدمت به مردم این جزیره بوده است.
وی با تشریح عملیات صورت گرفته بالگرد اورژانس در جزیره خارگ، عنوان داشت: متأسفانه پرواز بالگرد اورژانس ۱۱۵ در چند ماه گذشته به جزیره خارگ به دلیل عدم‌تأیید مکان موجود برای فرود بالگرد متوقف‌شده بود که پس از رایزنی و توافق با نیروی هوایی ارتش، خدمت‌رسانی این بالگرد به مردم در جزیره خارگ مجدداً برقرار می‌شود.
دکتر کشمیری ادامه داد: برای کاهش مشکلات موجود در حوزه بهداشت و درمان خارگ، نشستی تخصصی با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر در دستور کار قرار دارد.
وی ابراز قدردانی از خدمات بهداشت و درمان نفت برای مردم جزیره خارگ، گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد ارتقاء ویژه کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی به مردم جزیره خارگ است، زیرا موقعیت جغرافیایی این جزیره و محدودیت راه ارتباطی آن مانند سایر نقاط استان نیست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: پس از افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت، روند ارتقاء خدمات بهداشتی درمانی در جزیره خارگ با جدیت ادامه خواهد یافت.
نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر با بخشدار ویژه خارگ و مسئولین بیمارستان خلیج‌فارس این جزیره در سالن ابن‌سینای دانشگاه برگزار شد و میهمانان این نشست به بیان مشکلات بهداشت و درمان مردم خارگ پرداختند.
انتهای پیام/م.پ-۱۰۲۵
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     بخشدار.خارگ     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >