با محوریت اجرای گام دوم مبارزه با کرونا؛
طرح ضربتی بازدید بهداشتی از ۱۹۹ آرایشگاه شهر بوشهر به اجرا درآمد

24 تير 1399
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با محوریت اجرای گام دوم مبارزه با کرونا طرح ضربتی بازدید بهداشتی از ۱۹۹ آرایشگاه شهر بوشهر به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی بیان داشت: آرایشگاه‌ها جزء مکان‌های پر تجمع و مشاغل پرخطر که امکان انتقال بیماری کووید ۱۹ در آن‌ها زیاد است، محسوب می‌شوند.
وی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس در جامعه و نظارت بر نحوه فعالیت آرایشگاه‌ها، دومین طرح بازرسی از مکان‌های مذکور در تیرماه سال جاری اجرا گردید.
مهندس فخرایی افزود: با توجه به بالا رفتن آمار مبتلایان به بیماری کرونا ویروس و فوت شماری از همشهریان عزیزمان مکان‌های پر تجمع مانند آرایشگاه‌ها می‌توانند یکی از دلایل بالا رفتن این آمار باشد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، شیلد، عینک حفاظتی، دستکش، فاصله‌گذاری اجتماعی و مواد ضدعفونی‌کننده ضروری است.
این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین وسایل مرتبط با مراجعه‌کننده‌ها بعد از هر مشتری ضدعفونی شود و فعالیت‌هایی از قبیل پدیکور، مانیکور، میکروپیگمنتیشن، اپیلاسیون، کاشت ناخن و کاشت مژه در آرایشگاه‌ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
مهندس فخرایی عنوان داشت: طرح ضربتی بازدید بهداشتی از آرایشگاه‌های شهر بوشهر با محوریت اجرای گام دوم مبارزه با کووید ۱۹ با شرکت ۱۱ اکیپ دونفره در دو روز متوالی در تیرماه سال جاری در شهرستان بوشهر به مرحله اجرا درآمد.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح از ۱۹۹ آرایشگاه بازدید بهداشتی به عمل آمد که به ۵۵ مورد تذکر داده شد و برای ۵۶ آرایشگاه اخطاریه بهداشتی صادر شد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، موضوع را به سامانه تلفنی رسیدگی شکایات وزارت بهداشت به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
انتهای پیام/س.م-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     حسن.فخرایی     بازدید     آرایشگاه.مردانه     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   24 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >