معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
الزام به درج خوداظهاری تولیدکنندگان ماسک در سامانه اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی

10 ارديبهشت 1399
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق اطلاعیه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، تولید کنندگان در واحدهای غیر صنعتی اعم از صنفی و گروه‌های جهادی جهت توزیع در مراکز غیر درمانی و داروخانه‌ها ملزم به درج خود اظهاری هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ دکتر یحیی رضایی افزود: تولیدکنندگان ماسک در واحدهای غیرصنعتی، ملزم به درج خوداظهاری واحد مربوطه در پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس www.imed.ir در قسمت ویژه‌ها در بخش ثبت خوداظهاری واحدهای غیرصنعتی تولید کننده ماسک بوده و پس از استعلام نتیجه می‌توانند نسبت به توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و داروخانه‌ها جهت عرضه اقدام نمایند.
متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد:
بدین وسیله به اطلاع کلیه واحدهای غیرصنعتی (واحدهای صنفی و گروه های جهادی) متقاضی تولید ماسک می‌رساند، تولیدکنندگان ماسک در واحدهای غیرصنعتی ملزم به درج خود اظهاری واحد مربوطه در پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس www.imed.ir در قسمت "ثبت خوداظهاری واحدهای غیر صنعتی تولید کننده ماسک" بوده و پس از مشاهده نتیجه درج خوداظهاری در استعلام سایت اداره کل در آدرس فوق الذکر می‌توانند نسبت به توزیع این محصولات به مراکز غیر درمانی و داروخانه ها جهت عرضه به شهروندان اقدام نمایند:
همچنین تولیدکنندگان مذکور ملزم به رعایت موارد ذیل می باشند:
1-  نوع پارچه: صددرصد پنبه یا متقال بدون پرز
ابعاد: 10*19 سانتیمتر با سه عدد چین در عرض
سایر مشخصات: ماسک باید دو لایه باشد و لایه وسط جای قرار گرفتن فیلتر تعبیه شده باشد. که در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.
2- نوع پارچه: پارچه نبافته ( SMS-SMS-SMS) با گرماژ ۲۵
ابعاد: 10*19 سانتیمتر با سه عدد چین در عرض
سایر مشخصات: ماسک می بایست سه لایه بوده و تعبیه فیلتر در این ماسک نیاز نمی باشد.
 توجه: تولید کننده می بایست نحوه استفاده از ماسک را بصورت بروشور داخل بسته بندی قرار دهد. و در آن قید گردد که به منظور اطمینان از سلامت محصول، مصرف کننده، ماسک پارچه ای(ردیف ۱) را قبل از استفاده ابتدا با مواد شوینده شست و شو داده و سپس با اتو خشک نماید.
این نوع ماسک ها حدود 4 ساعت قابلیت استفاده دارد . جهت استفاده مجدد از ماسک ذکر شده در ردیف ۱ می بایست مجدداً آن را شست و شو داده و پس از خشک کردن، استفاده گردد.
در صورتی که واحد صنفی یا جهادی تمایل به طراحی غیر از مدل مذکور را دارد می تواند از مدل های فنجانی یا کیسه ای(منقار اردکی) نیز استفاده نماید.
یادآور می گردد مسئولیت صحت مندرجات در خوداظهاری به عهده واحد مربوطه بود و اظهار خلاف پیگرد قانونی داشته و خوداظهاری مذکور به منزله مجوز فروش به بیمارستانها، مراکز درمانی و موسسات پزشکی نمی باشد.

انتهای پیام/غ . ه- 2070

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
اطلاعیه     خوداظهاری     معاون.غذا.دارو     ماسک    

تاریخ بروز رسانی:   10 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >