با آموزش شیوه صحیح زندگی می‌توان میزان خطر سکته‌های قلبی و مغزی را کاهش داد

5 بهمن 1398
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با آموزش شیوه صحیح زندگی و در صورت لزوم تجویز دارو می‌توان میزان خطر سکته‌های قلبی و مغزی را کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ سیمین سیاح افزود: ارزیابی و مدیریت خطر ده‌ساله سکته‌های قلبی و مغزی با استفاده از اطلاعاتی ازجمله فشارخون، دیابت، کلسترول خون و مصرف دخانیات برای افراد بالای 30سال در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: افزود: افراد بالای 30 سال که دارای یکی از عوامل خطر دیابت، فشارخون بالا، دور کمر 90 سانتی‌متر یا بیش از آن، مصرف دخانیات و الکل، نارسایی کلیوی و حوادث قلبی _عروقی زودرس در افراد درجه‌یک خانواده هستند در معرض خطر ابتلا به سکته‌های قلبی و مغزی قرار داشته که لازم است جهت ارزیابی خطر 10ساله به نزدیک‌ترین مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کنند.
سیاح تاکید کرد: در این خدمت که ویژه افراد 30سال به بالا است به فرد گفته می‌شود که با توجه به مقدار فشارخون، قند خون و میزان BMI ( شاخص توده بدنی) وی احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و مغزی در طی ده سال آینده چه میزان خواهد بود.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: مصرف دخانیات، الکل، تغذیه ناسالم و کم‌تحرکی از عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر بوده که در همین راستا  نشست آموزشی عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر جهت مراقبین سلامت مرکز بهداشت در سالن مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
سکته.قلبی     سکته.مغزی     سیمین.سیاح     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >