معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از 80 درصد مراکز بهداشتی و درمانی دشتستان نوسازی یا بهسازی شده‌اند

8 دی 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از 80 درصد از مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های ارائه خدمت حوزه سلامت در شهرستان دشتستان نوسازی و یا بهسازی شده‌اند و شاخص ایمنی در آن‌ها رعایت شده است.

محمدحسین دریسی در نشست با کارشناسان فنی و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در صورت تأمین اعتبار در آینده‌ای نزدیک دیگر مراکز بهداشتی نیز بهسازی و یا نوسازی شوند.
مقاوم‌سازی مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان‌ها ضرورتی انکارناپذیر است
دریسی گفت: اجرای تمهیدات  مقاوم‌سازی برای ساختمان‌های مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان‌ها ضرورتی انکارناپذیر دارد
وی ادامه داد: آمادگی مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها در راستای توانمندسازی فیزیکی آن‌ها به‌منظور پاسخ‌گویی به رویدادها و مخاطرات است.
دریسی با اشاره به‌ضرورت برنامه‌ریزی در مواجه با حوادث و بلایا افزود: به‌منظور مقابله با حوادث و بلایا، مراکز بهداشتی و درمانی  باید دارای برنامه باشند که این برنامه باید برای مدیریت تهدیدات و مخاطرات شناخته‌شده حاصل از انجام تحلیل مخاطرات و آسیب‌پذیری بوده و مبتنی بر شاخص‌های ایمنی بیمارستانی باشد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: فراهم نمودن سیاست پاسخ، تعیین قابلیت پاسخ‌گویی و راهنمایی عملی استاندارد برای فعالیت‌های فوریتی بخش‌های مختلف درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در هنگام بروز حوادث و بلایا و وقوع رویداد داخلی یا خارجی که می‌تواند کارکنان بیمارستان، بیماران، ملاقات‌کنندگان و جامعه را تحت تأثیر قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی شهرستان دشتستان، پس‌ازاین نشست، کارشناس مدیریت بحران شهرستان به همراه  کارشناسان  فنی و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بررسی ایمنی و پیش‌گیری از آسیب‌ها در اثر وقوع حوادث و بلایا از مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان دشتستان بازدیدی به عمل آوردند.
انتهای پیام/ 3030/س.غ

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
نشست     محمدحسین.دریسی     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >