کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
زوجین باید مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی موفق و آرام را بیاموزند

12 آذر 1398
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: همه زوجین باید مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی موفق و آرام را بیاموزند و یکی از راه‌های کسب مهارت شرکت در کلاس آموزشی و ارتقاء آگاهی آن‌ها است

امید کازرونیان ضمن بیان روش‌های کسب رضایت از زندگی زناشویی، اظهار داشت: همه انسان ها دوست دارند از زندگی خود لذت ببرند ولی بعضی اوقات به دلیل نداشتن مهارت کافی از زندگی خود رضایت کمتری دارند که لازم است زوجین مسئولیت زندگی و رفتارهای خود را بپذیرند و در مورد نقش تأثیرگذار خود در حل تعارض‌های زناشویی اطلاع داشته باشند.

تعهد زوجین نسبت به خانواده یکی از مهم‌ترین موضوعات زندگی زناشویی است
وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در زندگی، تعهد زوجین نسبت به خانواده است که این احساس تعهد زمینه انجام فعالیت‌های زیادی است.
کازرونیان با بیان اینکه اگر تعهد بین زوجین آسیب ببیند نظام خانواده دچار مشکل جدی می‌شود اظهار کرد: زوجین همیشه باید نسبت به همدیگر متعهد باشند چون خوشبختی فرد در زمینه توجه و پاسخ به شریک زندگی خود است.
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: زوجین باید با احترام باهم برخورد کنند و به خانواده همدیگر نیز احترام بگذارند و اجازه ندهند کسی در زندگی آنان دخالت کند و در هنگام نیاز از مشورت افرادی که توانایی کمک به آنان را داشته باشند بهره‌مند شوند.

زوجین به روی زندگی خود تمرکز داشته باشند
وی گفت: زوجین به روی زندگی خود تمرکز داشته باشند و از سرک کشیدن و دخالت در زندگی دیگران به‌شدت بپرهیزند و باید علایق و سلایق همسر خود را بداند و نسبت به آن‌ها احساس مسئولیت داشته باشد.

زوجین نباید در جلوی فرزندان بحث و مشاجره کنند
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: گاهی اوقات زوجین ممکن است در بعضی امور باهم اختلاف نظر داشته باشند که نباید در مورد آن در جلوی فرزندان بحث و مشاجره کنند و آن را وقتی بدون حضور فرزندان حل‌وفصل کنند و در صورت نیاز از مشاوران و افراد صاحب‌نظر کمک بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: محبت و صمیمت لازمه زندگی است و زوجین با تمام وجود بامحبت با همدیگر رفتار و نسبت به خطای همدیگر گذشت کنند تا منزل آنان که محل رشد و تربیت فرزندان است از گرمای عشق و صمیمت مملو باشد تا احساس رضایت‌مندی داشته باشند و فرزندان نیز از زندگی لذت ببرند.
برگزاری مستمر کلاس‌های آموزشی کسب مهارت‌های زندگی زناشویی
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی کسب مهارت‌های زندگی زناشویی توسط کارشناسان سلامت روان به صورت مستمر در بخش‌های مختلف شهرستان دشتستان برگزار می‌شود.
انتهای خبر / س.غ /۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     شبکه.بهداشت.دشتستان     مهارت.زندگی.موفق     کلاس.آموزشی     زوجین     امید.کازرونیان    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >