همکاری دستگاه‌های اجرایی نقش مؤثری در تدوین سند جامع سلامت شهرستان کنگان دارد

12 آبان 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: تعامل، همکاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی نقش مؤثری در تدوین سند جامع سلامت شهرستان کنگان و دست‌یابی به اهداف این سند خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، خلیل جوکار در نشست انتخابات خانه مشارکت مردمی در شهرستان کنگان اظهار داشت: تسهیل دستیابی به اهداف برنامه جامع سلامت شهرستان، توانمندسازی مردم در ارتقاء سلامت خود و محیط، استقرار نظام مناسب برای دسترسی آسان به گروه‌های مردمی به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و مشارکت دادن آنان در تدوین، اجرا، پایش و ارزشیابی طرح‌های ارتقای سلامت از جمله اهداف تشکیل خانه مشارکت است.
وی با اشاره به اهمیت تشکیل خانه مشارکت مردم، تصریح کرد: خانه مشارکت مردم به استناد به نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت شهرستان و نقش انکارناپذیری که مردم در مراحل گوناگون ایجاد، حفظ و گسترش سلامت دارند، تشکیل‌شده است.
جوکار هدف از برگزاری جلسه را انتخابات تعیین رئیس جدید خانه مشارکت، برای دور جدید عنوان کرد و گفت: سلامت یک مسئله اجتماعی است و حل مشکلات مربوط به سلامت و ارتقاء سلامت مردم نیز امری اجتماعی است و از عهده یک نهاد به‌تنهایی خارج است.
ایجاد خانه مشارکت مردم در سلامت امری ضروری است
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کنگان نیز اظهار داشت: ایجاد خانه مشارکت مردم در سلامت امری ضروری و حیاتی است.
ضرورت مشارکت تمامی اقشار جامعه
غلامحسین زیبا بیان داشت: بحث سلامت موضوعی عام‌المنفعه است و همه دستگاه‌ها، نهادها، ارگان‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و تمامی اقشار جامعه باید در راستای تحقق اهداف آن مشارکت داشته باشند.
وی تصریح کرد: درگیر شدن جامعه در توسعه سلامت، فرآیندی است که به وسیله آن بین دولت و جوامع محلی، شراکتی در فعالیت‌های سلامتی به وجود می‌آید تا زمینه افزایش خوداتکایی و کنترل را فراهم آورد.
وی با اعلام اینکه توانمندسازی آحاد و اقشار مختلف مردم در ارتقاء سلامت از اولویت‌های این مجموعه است، افزود: با ابلاغ نظام‌نامه مدیریت همه‌جانبه سلامت، همه شهرستان‌ها موظف به اجرا و عملیاتی کردن آن از طریق تدوین سند جامع سلامت شهرستان هستند.
رئیس خانه مشارکت شهرستان کنگان با اکثریت آراء انتخاب شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، انتخابات خانه مشارکت مردمی در شهرستان کنگان برگزار شد.
در این نشست از میان پنج نفر کاندیدای ریاست خانه مشارکت مردمی سلامت شهرستان کنگان، علی محمد پور با اکثریت آراء به عنوان رییس خانه مشارکت مردمی در سلامت شهرستان کنگان برای مدت دو سال انتخاب شد.
این نشست در سالن فرمانداری شهرستان با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، ریس دبیرخانه سلامت و امنیت مواد غذایی استان بوشهر، مسئول امور هماهنگی حوزه مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان و کلیه اعضاء خانه مشارکت برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI


کلمات کلیدی:
نشست     خانه.مشارکت     معاون.فرماندار     غلامحسین.زیبا     خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >