گشت مشترک صنوف حساس عرضه کننده مواد غذایی در شهر بوشهرانجام شد

16 مهر 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در یک طرح ضربتی به‌منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و تضمین سلامت عموم و با تشکیل اکیپ‌های نظارتی مشترک، بازدید مشترکی از صنوف حساس عرضه کننده مواد غذایی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی بیان داشت: در این بازدید مشترک کارشناسان ادارات صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی، تعزیرات حکومتی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر حضور داشتند.
مهندس فخرایی با تأکید بر اینکه این بازدیدهای مشترک کارشناسان در طول سال می‌تواند در کاهش تخلفات بهداشتی مؤثر واقع شود خاطر نشان کرد: تلاش ما تأمین امنیت غذایی و به دنبال آن تأمین سلامت عمومی است و در این راستا از هیچ تخلفی در حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه چشم‌پوشی نخواهیم کرد.
وی آموزش را اساس هر کاری دانست و ابراز امیدواری کرد با آموزش‌های لازم به صنوف عرضه کننده مانند غذافروشی‌ها و رستوران‌ها شاهد کاهش جرائم و تخلفات بهداشتی در این حوزه باشیم.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، تعزیرات حکومتی را به عنوان پشتوانه‌ای برای بازرسان بهداشتی دانست و گفت: بی شک تشکیل این تیم‌های نظارتی مشترک و اجرای طرح‌های ضربتی بازدید، در جلوگیری از تخلفات بهداشتی و تأمین امنیت غذایی در استان مؤثر است.
فخرایی خاطرنشان کرد: در طی اجرای این گشت مشترک ، از تعداد 70 صنف غذافروشی و رستوران بازدید شد و مقدار 156کیلوگرم مواد غذایی فاسد شامل گوشت مرغ، کباب کوبیده و رنگ غیرمجاز خوراکی ضبط و امحا شد؛ حکم این تخلفات متعاقباً از طریق اداره تعزیرات حکومتی صادر می‌شود.
وی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند شکایات خود را از طریق شماره تماس 190 به صورت شبانه‌روزی مطرح کنند؛ مرکز بهداشت در اسرع وقت به شکایات دریافتی رسیدگی خواهد کرد.
انتهای پیام/ ا.س-3000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
گشت.مشترک     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   16 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >