جراحی اندوسکوپیک کلیه بیمار 67 ساله در کنگان

13 مهر 1398
جراح کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: بیمار 67 ساله‌ای که به مدت سه روز از عدم دفع ادرار رنج می‌برد به روش اندوسکوپیک در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان جراحی شد.

دکتر مصطفی نبی زاده گفت: این بیمار که به دلیل عدم دفع ادرار ناشی از تنگی مجرای ادراری دچار تورم کلیه شده بود از مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان‌های هم‌جوار کنگان به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافت.
وی با اشاره به وضعیت حاد این بیمار افزود: قطع سه‌روزه جریان ادرار موجب بروز اختلال یون‌های ضروری بدن بیمار شده و عملکرد کلیه‌ها را تا مرز دیالیز کاهش داده بود.
دکتر نبی زاده بابیان اینکه امکانات درمانی بیمارستان کنگان، سفرهای درمانی از جنوب استان بوشهر را کاهش داده است ادامه داد: با انجام جراحی اندوسکوپیک (بدون برش) موفق به بازگشت عملکرد طبیعی کلیه‌های بیمار شدیم.
جراح کلیه و مجاری ادراری بیمارستان کنگان تصریح کرد: این بیمار 67 ساله پس از گذشت سه روز از عمل جراحی و بهبودی کامل باحال عمومی خوب از بیمارستان امام خمین (ره) کنگان ترخیص شد.
دکتر نبی زاده با ابراز تشکر از تیم حاضر در این عمل جراحی گفت: این جراحی موفق با حضور کادر درمانی مجرب در اتاق عمل و همراهی دکتر حکاک متخصص قلب و عروق و دکتر ابراهیمی متخصص بیهوشی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: کاهش حجم ادرار در طول شبانه‌روز، مطمئناً نشان‌دهنده اختلالی است که نیاز به پیگیری جدی و به‌موقع دارد، در غیر این صورت می‌تواند موجب از بین رفتن کارکرد کلیه‌ها و درنتیجه دیالیزی شدن بیمار شود.

انتهای پیام/ م.ص_ 4020

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
جراحی.اندوسکوپیک.کلیه     دکتر.مصطفی.نبی‌زاده     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >