اجرای مانور منطقه‌ای انتقال امن و ایمن نمونه آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

2 شهريور 1398
به منظور آمادگی معاونت بهداشتی در برابر خطرهای احتمالی، مانور منطقه‌ای تحت عنوان انتقال امن و ایمن نمونه در سطح استان بوشهر و با نظارت دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، آغاز این مانور منطقه‌ای از سوی دانشگاه تهران اعلام و در سطح استان نیز به محض دریافت دستورات آغاز و اقدامت لازم شروع شد.
بر اساس این گزارش، سناریوی این مانور، روستایی با ۲۸۰ نفر جمعیت دچار وقوع یک اپیدمی شده‌اند که تعداد ۸۰ نفر از آن‌ها مبتلا به عارضه‌ای با علائم گوارشی شامل اسهال آبکی و گاهی خونی، تهوع و استفراغ اعلام‌شده که محل بستری این افراد نیز بیمارستان گنجی برازجان تعیین‌شده بود.
بر این اساس در محل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جلسه‌ای با شرکت تیم واکنش سریع معاونت بهداشتی شامل واحدهای بیماری‌های واگیر، اداره امور آزمایشگاه‌های درمان، امور آزمایشگاه‌های بهداشتی، بلایا و با حضور معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.
در ادامه سناریوی مانور موردبررسی دقیق گرفت؛ مشکلات یک به یک تحلیل و راه‌کار ارائه شد، همچنین هم‌زمان در سطح شهرستان نیز جلسه به این صورت برگزار و موارد و مشکلات به استان انتقال داده شد، به نحوی که مسیر دریافت و انتقال نمونه به‌طور کامل مشخص شد.
بر اساس این سناریو، تعداد ۸ نمونه فرضی با رعایت شرایط استاندارد و توجه به نکات انتقال امن و ایمن نمونه تهیه و به همراه مستندات شامل گزارش مکتوب، عکس و فیلم به آدرس اعلام‌شده از سوی دانشگاه تهران ارسال شد.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
مانور     معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   2 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >