معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
احداث ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی

22 امرداد 1398
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با اقدامات انجام‌شده پروژه اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر در مراحل پایانی خود قرارگرفته است که ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

دکتر ایرج بیژنی در حاشیه بازدید اصحاب رسانه استان از طرح تکمیل اورژانس عمومی و هسته‌ای بوشهر گفت: پروژه اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر با حدود ۸ هزار مترمربع زیربنا، تعداد ۱۱۰ تخت بستری به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مرکز استان اضافه خواهد کرد.
پروژه احداث اورژانس هسته‌ای 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
وی عنوان داشت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده، پیشرفت فیزیکی این مجموعه به ۸۵ درصد رسیده است و امیدواریم با فراهم شدن کامل تأسیسات شرایط نهایی کردن پروژه و اقدامات روکار آن نیز مهیا شده و در آینده‌ای نزدیک آن را به بهره‌برداری برسانیم.
بیژنی با تشریح رسالت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور افزود: مأموریت‌های ما در حوزه سلامت شامل پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها، گسترش بهداشت، ارتقاء کیفیت درمان، آموزش نیروی انسانی و پژوهش است.
وی با اشاره به زیرساخت‌های درحال‌توسعه و احداث حوزه سلامت با توجه به چشم‌انداز درمان استان بوشهر در سال 1404 تصریح کرد: بخش درمان شامل خدمات بیمارستانی و خدمات سرپایی است که در کلینیک‌های موجود در سطح استان به مردم ارائه می‌شود و با توجه به هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در استان بوشهر برای رسیدن به شرایط مطلوب مسیرها مشخص و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده است.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: در حال حاضر بیمارستان‌های دانشگاهی استان بوشهر با ۱۴۶۰ تخت بستری در سطح استان به مردم خدمات ارائه می‌دهند که در تلاش هستیم تا سال ۱۴۰۴ مجموع تخت‌های بیمارستانی به ۲۶۰۰ تخت اعم از بیمارستان‌های دانشگاهی و عمومی افزایش یابد.
بیژنی خاطرنشان کرد: تأمین ساختمان و زیرساخت‌های موردنیاز برای بخش آموزش به‌ویژه دانشکده‌ها با پروژه در حال احداث دانشکده پزشکی و دندانپزشکی سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز از دیگر برنامه‌های معاونت توسعه دانشگاه است که تلاش داریم این پروژه قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به اتمام برسد.
بیمارستان 240 تختخوابی برازجان 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
دکتر بیژنی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اصحاب رسانه گفت: یکی دیگر از پروژه‌های مهم و تأثیرگذار حوزه سلامت در استان بوشهر احداث بیمارستان 240 تختخوابی برازجان است که در حال حاضر این مجموعه پیشرفت فیزیکی 40 درصدی دارد.
باوجود گسترش تخت‌های بیمارستانی هنوز با شرایط مطلوب فاصله‌داریم
وی با اشاره به هدف‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دررسیدن به آمار 2.2 نفر برای هر تخت در بخش درمان تأکید کرد: باوجود توسعه و گسترش تخت‌های بیمارستانی همچنان با شرایط مطلوب فاصله‌داریم به همین دلیل پروژه احداث بیمارستان 160 تختخوابی بوشهر نیز پس از پروژه اورژانس هسته‌ای ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه است.
تور رسانه‌ای خبرنگاران و اصحاب رسانه استان بوشهر به‌منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی در حال احداث استان با حضور معاون عمرانی استاندار و هیأت همراه برگزار شد که بازدید از ساختمان اورژانس هسته‌ای و عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز بخشی از این برنامه بود.

انتهای پیام/م.پ-1025
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
تور.رسانه‌ای     اورژانس.هسته‌ای.بوشهر     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     معاون.توسعه.دانشگاه.پزشکی     دکتر.ایرج.بیژنی    

تاریخ بروز رسانی:   22 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >