رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
همکاری ادارات در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون ضروری است

30 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: همکاری ادارات و نهادها در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون لازم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، خلیل جوکار در نشست هماهنگی بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با ادارات شهرستان کنگان اظهار داشت: «بسیج ملی کنترل فشارخون بالا» از ۲۷ اردیبهشت رسماً کار خود را شروع می‌کند و زمان‌بندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است.
وی تصریح کرد: مرحله آموزش و اطلاع‌رسانی این طرح از تاریخ ۲۷ اردیبهشت آغاز تا ۱۷ خردادماه ۹۸ ادامه خواهد داشت و مرحله غربالگری از ۱۷ خردادماه تا ۱۵ تیرماه ۹۸ برای افراد بالای ۳۰ یعنی متولدین قبل از ۲۹ اسفند ۱۳۶۸ در کنگان هم‌زمان با سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.
خلیل جوکار اضافه کرد: نحوه پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر همیشه به عنوان یکی از دغدغه‌های مسوؤلان سلامت بوده و هست، چراکه این نوع از بیماری‌ها به‌ظاهر علامت ندارند و به صورت چراغ خاموش در حال گسترش می‌باشند.
وی تصریح کرد: بحث مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر برای حوزه سلامت بسیار حائز اهمیت است، سیستم سلامت هیچ کشوری به‌تنهایی و بدون همراهی و همگامی مردم قادر نخواهد بود، با بیماری‌های غیر واگیر مبارزه کرده و به توفیقی دست پیدا کند  مگر اینکه بحث آموزش، افزایش سواد سلامت جامعه و ترویج سبک زندگی سالم را در دستور کار  قرار بگیرد.

جوکار ادامه داد: فشارخون بالا از جمله بیماری‌های غیر واگیری است، که بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری از بیماری خود خبر ندارند و زمانی به آن پی می‌برند که این قاتل خاموش کار خود را کرده و عوارض غیرقابل‌برگشت بر روی سایر ارگان‌های حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، کلیه‌ها، چشم و... بر جای گذاشته است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بی‌توجهی مردم به سبک زندگی سالم و عدم توجه به تغذیه مناسب و کم‌تحرکی از جمله عواملی هستند که باعث شده  امروز بحث بیماری‌های غیر واگیر و هزینه‌های که این بیماری‌ها بر جامعه تحمیل می‌کنند به عنوان یکی از چالش‌های حوزه سلامت مطرح شود.

وی به برپایی ایستگاه‌های اندازه‌گیری فشارخون اشاره کرد و گفت: خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت، بیمارستان‌ها، محل‌های تجمعی مانند مصلی جمعه کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، ادارات با تعداد زیاد پرسنل، نهادهای نظامی و انتظامی از جمله محل‌های در نظر گرفته شده برای برپایی ایستگاه‌های اندازه‌گیری فشارخون است.
این نشست‌ها با حضور فرماندهی سپاه پاسداران، فرماندهی نیروی انتظامی، پلی کلینیک بوعلی، ائمه جماعت، کمیته امداد، اداره صنعت و معدن و تجارت، سازمان هلال‌احمر شهرستان کنگان برگزار شد.


انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     فشار.خون     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >