به مناسبت هفته خوابگاه‌ها؛
خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر معرفی می‌شوند

22 ارديبهشت 1398
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هفته جاری، خوابگاه‌های نمونه و برتر دانشگاه معرفی و طی مراسمی از ساکنان این خوابگاه‌ها تجلیل به عمل می‌آید.

مسعود صداقت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته خوابگاه‌ها، افزود: همه‌ساله به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اتاق‌ها و خوابگاه‌های برتر و نمونه را معرفی می‌کند و طی مراسمی با حضور مسئولان دانشگاه از دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها، با اهدای جوایزی تقدیر می‌شود.
وی تصریح کرد: شاخص‌های ما در انتخاب خوابگاه‌های نمونه و برتر، رعایت نظم و انضباط و بحث تمیز بودن اتاق‌های دانشجویی است و امسال تلاش داریم از ساکنان ده اتاق خوابگاهی نمونه طی مراسمی تجلیل کنیم.
هیچ دانشجویی در صف انتظار خوابگاه و اسکان نیست
صداقت با اشاره به وجود هشت خوابگاه برای اسکان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دارای چهار خوابگاه ملکی، سه مشارکتی، یک خوابگاه استیجاری و یک خوابگاه متأهلی است و خوشبختانه به همه متقاضیان خوابگاهی اسکان داده‌ایم و هیچ دانشجویی در صف انتظار خوابگاه و اسکان نیست.
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به آغاز هفته خوابگاه‌ها، گفت: به همین مناسبت از سوی رئیس و معاونان دانشگاه، از برخی از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه بازدید به عمل می‌آید و مسئولان دانشگاه با حضور در محل اسکان دانشجویان، در جریان مسائل مختلف از جمله سلامت روان، حوزه صنفی، رفاهی و همچنین مطالبات دانشجویان در حوزه خوابگاه، تغذیه، مشاوره، ورزش و... قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به نام‌گذاری روز دوم هفته خوابگاه‌ها به نام ورزش، نشاط و سلامتی اظهار کرد: برنامه‌ها و مسابقات ورزشی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه تدارک دیده‌ایم که قطعاً می‌تواند به توسعه ورزش در دانشگاه کمک کند.
ایجاد بسترهای لازم برای گسترش ورزش
صداقت تصریح کرد: اداره تربیت بدنی دانشگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان و کمک به توسعه ورزش در میان دانشجویان، با در اختیار قرار گذاشتن سانس‌های تفریحی استخر، برای دانشجویان با قیمت‌های مناسب، تلاش دارد بسترهای لازم را برای گسترش ورزش فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه روز سوم هفته خوابگاه‌ها، برنامه با محوریت فرهنگی برای دانشجویان دانشگاه تدارک دیده‌ایم، خاطرنشان کرد: برنامه استندآپ کمدی و شاهنامه‌خوانی با حضور ۱۲۰ نفر از دانشجویان دختر رشته‌های پیراپزشکی و پرستاری روز دوشنبه در برخی از خوابگاه‌ها برگزار می‌شود.
اشاعه تغذیه سالم
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همچنین در حوزه تغذیه، به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، برنامه‌های متنوعی برگزار خواهیم کرد که از جمله می‌توان به بازدید از سلف‌سرویس‌های دانشجویی و همچنین اشاعه تغذیه سالم در دانشگاه اشاره کرد.
برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان
وی به نام‌گذاری روز پنجم هفته خوابگاه‌ها به نام «شورای صنفی جامع‌ترین نهاد دانشجویی» اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت انتخابات شورای صنفی با حضور دانشجویان برگزار خواهد شد و پس از برگزاری انتخابات، از تلاش‌های اعضای شورای صنفی دوره گذشته که در یک سال گذشته پیگیر مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان در امور مختلف بودند، تجلیل می‌شود.
صداقت گفت: همچنین در روز ششم هفته خوابگاه‌ها، پنجشنبه هفته جاری، با حضور رئیس دانشگاه و مسئول دفتر نهاد رهبری، جشنواره غذای و صرف افطار در خوابگاه پردیس برگزار می‌شود و دانشجویان در قالب این جشنواره، غذاهای طبخ شده خود را در معرض دید قرار می‌دهند و تیم داوری نسبت به معرفی غذاهای برتر، اقدام می‌کند و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهداء خواهد شد.
طبخ غذا به صورت تمام صنعتی و با تجهیزات مدرن انجام می‌شود
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه طبخ غذا در این دانشگاه به صورت تمام صنعتی و با تجهیزات مدرن انجام می‌شود، گفت: تمام امکانات لازم برای طبخ صنعتی غذا، خریداری‌شده است و خوشبختانه سلف‌سرویس ما به تجهیزات کامل از جمله کباب‌پز صنعتی، دیگ‌های بخارپز، سه سردخانه و... مجهز است، همچنین برای ارتقای سطح کمی و کیفی غذا، از اعضای شورای صنفی مشورت می‌گیریم.

انتهای پیام/ ۲۰۵۰- ط.ت


کلمات کلیدی:
هفته.خوابگاه‌ها     مسعود.صداقت     معاونت.دانشجویی.فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >