کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
شاد زیستن، یکی از معیارهای مهم سلامت روانی است

7 ارديبهشت 1398
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: احساس شادمانی و رسیدن به رضایت درونی یا همان احساس خوب زیستی، به عنوان یکی از معیارهای مهم در تشخیص سلامت روانی افراد مورد ارزیابی واقع می‌شود.

امید کازرونیان افزود: طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت تا سال 2030 شایع‌ترین بیماری در جهان افسردگی خواهد بو د و با توجه به عوارض بیماری افسردگی در فرد احساس ناتوانی و عدم تسلط فرد بر زندگی خود می‌گردد و نیاز است افراد جامعه آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از افسردگی را بیاموزند.
وی بیان داشت: افراد شاد معمولاً از بهره هوشی بالایی برخوردار بوده و از دستاوردهای ناشی از شادی مانند خلاقیت، همدلی با دیگران، طول عمر بیشتر و موفقیت بهره می‌برند.
کازرونیان تصریح کرد: با توجه به تغییرات سبک زندگی و سرعت تغیر و پیشرفت در جامعه، افراد باید مهارت‌های کنترل هیجانات منفی و حل مسئله و مقابله با استرس را بیاموزند.
کارشناس سلامت روان با بیان علائم افسردگی گفت: افرادی که علائم اختلال در خواب و اشتها، کاهش سطح انرژی، ناامیدی، خلق غمگین، عدم تصمیم‌گیری، لذت نبردن از فعالیت‌های لذت‌بخش قبلی، افکار خودکشی و مرگ در خود داشتند، باید در اولین فرصت به پزشک یا روانشناس مراجعه کنند و درمان بیماری‌های اعصاب، دارودرمانی و روان‌درمانی است که باید زیر نظر پزشک متخصص این کار انجام شود.
کازرونیان گفت: همان‌گونه که جسم انسان می‌تواند دچار آسیب شود، روان نیز ممکن است دچار آسیب شود و اگر ما اختلالات روانی را به عنوان یک ناخوشی مقطعی، گذرا و قابل‌درمان بپذیریم، بستر خیلی از مشکلات روانی درمان و بیماران روانی بدون استرس از انگ، به درمان خود خواهند پرداخت.
وی همچنین در خصوص تأثیر باورهای مثبت افراد در زندگی اظهار داشت: اگر در زندگی، افراد منتظر اتفاقات خوب باشند، حتماً برای آنان اتفاق خواهد افتاد و همه نسبت به آینده امیدوار باشیم و امیدواری باعث نشاط، پویایی و حرکت روبه‌جلو فرد و جامعه می‌شود.
نشست آموزشی شاد زیستن رمز سلامتی توسط شورای شهر آبپخش و با همکاری واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با حضور فعالین مدنی در شهر آبپخش برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سلامت.روان     امید.کازرونیان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >