رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
طرح دیده وری ایدز بر روی زندانیان و رانندگان ترانزیت داخلی انجام شد

18 فروردين 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ۸۰۰ نفر از زندانیان زندان مرکزی بوشهر و رانندگان ترانزیت داخلی، موردبررسی و آزمایش تشخیص اچ.آی.وی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی افزود: بی‌شک هر شهرستانی برای آگاهی از وضعیت اپیدمی اچ.آی.وی / ایدز و انتشار آن در میان گروه‌های مختلف جمعیتی خود نیازمند گردآوری اطلاعات مختلفی است.
وی تصریح کرد: آگاهی از شیوع این بیماری و روند افزایش یا کاهش و میزان تغییرات موجود می‌تواند در پایش وضعیت اپیدمی در یک منطقه و همچنین میزان تأثیر مداخلات صورت گرفته در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری بسیار کمک‌کننده باشد و نظام مراقبت اچ.آی.وی جمع‌آوری منظم و سیستماتیک اطلاعات موجود در زمینه پراکندگی و روند اچ.آی.وی / ایدز و فاکتورهای همراه با آن به منظور شناخت بهترین عملکرد برای سلامت جامعه است.
مهندس حسن فخرایی افزود: به همین منظور همه‌ساله این نوع مراقبت تحت عنوان دیده وری اچ آی وی/ ایدز در گروه‌های دارای رفتارهای پرخطر اصلی که مسبب انتقال اچ.آی.وی در منطقه است شامل زندانیان و رانندگان ترانزیت داخلی صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: در شهرستان بوشهر امسال نیز این برنامه در گروه‌های فوق در اسفندماه سال جاری با همکاری و تعامل بین بخشی با اداره کل زندان‌ها و همچنین پایانه حمل‌ونقل بوشهر به مرحله اجرا درآمد.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در هر یک از اقدامات طرح دیده وری اچ.آی.وی /ایدز انجام‌گرفته در گروه زندانیان زندان مرکزی بوشهر و رانندگان ترانزیت داخلی تعداد ۸۰۰ نفر موردبررسی و آزمایش تشخیص اچ.آی.وی با استفاده از تست‌های تشخیص سریع قرار گرفتند که نتایج حاصله از این مطالعه به سطح دانشگاه علوم پزشکی استان و متعاقباً به مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر کشور ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰

                                                              


کلمات کلیدی:
زندانیان     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   18 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >