رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
شهروندان به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک بپیوندند

26 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از شهروندان می‌خواهیم که با حس مسئولیت‌پذیری که در قبال فرزندان و جامعه خود دارند به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک بپیوندند.

ماریا خویش‌دوست در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در خصوص خطرات چهارشنبه سوری آخر سال گفت: والدین باید در روزهای آخر سال مراقبت بیشتری در رفت‌وآمد، بازی و سرگرمی‌های فرزندان خود داشته باشند و لوازم شخصی آن‌ها را كنترل کنند و در صورت مشاهده مواد محترقه و یا مشكوك در لوازم فرزندان این مواد را از منزل خارج و به مسئولین انتظامی تحویل دهند.
وی تصریح کرد: در سال گذشته علی‌رغم آموزش‌های نیروهای اورژانس ۱۱۵ و نیروهای آتش‌نشانی، شاهد بروز حوادث تلخی در شهرستان بودیم که امیدواریم با آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص خطرات رعایت نکردن نکات ایمنی از حوادث تلخ چهارشنبه سوری پیشگیری کنیم.
خویش دوست خاطرنشان کرد: با کمک سازمان‌های مردم نهاد که در راستای سلامتی مردم فعالیت می‌کنند، شهروندان مسئول، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و سپاه پاسداران شهرستان تلاش مي‌كنیم تا شهروندان چهارشنبه‌سوري ايمن و بدون حادثه‌‌اي همراه با شادی و سلامتی را تجربه كنند.
مسئول مرکز اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان نیز گفت: كارشناسان پایگاه اورژانس شهری از اواخر بهمن‌ماه در تمامی مدارس پسرانه مقطع متوسطه اول و دوم شهرستان آموزش‌های لازم را درخصوص خطرات مواد آتش‌زا و انفجار مواد محترقه دستی را به دانش آموزان ارائه می‌دهند.
سید اکبر هاشمی اظهار کرد: به‌ گفته كارشناسان انفجار تنها ۲۵۰ گرم مواد ساخت ترقه مي‌تواند يك آپارتمان را نابود كند و اين در حالي است كه بسياري از قربانيان اين حوادث، بي‌اطلاع از اين ماجرا اقدام به ساخت ترقه كرده و در نهايت نيز قرباني انفجار مواد محترقه مي‌شوند.
وی تصریح کرد: با توجه به ممنوعیت قانونی تولید و خرید و فروش مواد محترقه و منفجره والدین بایستی با گوشزد كردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست زدن به این بازی‌های خطرناك ترغیب کنند.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
چهارشنبه.سوری     کمپین     چهارشنبه.سوری.خطرناک     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >